Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Beata Kulisiewicz,
Waga produktu: 0.180 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: Impuls

Kraków 2009,  wyd. 1, Format 165 x 235, objętość 104 str., oprawa miękka

Publikacja została opracowana w oparciu o wiedzę na temat czytania globalnego. Ćwiczenia opracowana tak, by mógł w nich uczestniczyć pies, którego obecność podtrzymuje u dzieci zainteresowanie i motywację do nauki. Autorka zwróciła też uwagę na rolę relaksu, koncentracji i rozgrzewki mentalnej w nauce i podała praktyczne ćwiczenia. Książka zawiera wiele pomysłów, ćwiczeń, a ich realizowanie to prawdziwa zabawa w czytanie. Praca przedstawia kilka zasad, dzięki którym każdy pedagog i rodzic będzie mógł skuteczniej wspierać dziecko w nauce czytania. Książka ta może stanowić źródło inspiracji i poszukiwań nowych metod w pracy z dziećmi.

W rozdziale pierwszym Autorka ukazuje źródła i przyczyny trudności dziecka w nauce czytania. W drugim – wskazuje zalety oraz zasady pracy z udziałem psa, jak również podaje konkretne przykłady działań edukacyjnych, które zostały oparte na wybranym materiale metodycznym. W Dodatkach Autorka zamieszcza materiały pomocne do prowadzenia zajęć:: scenariusze, karty pracy, testy.

Publikacja powinna zainteresować:: rodziców, pedagogów, pedagogów specjalnych i inne osoby szukające informacji na temat alternatywnych metod nauczania wspomagających rozwój dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, rodzice dzieci z niepełnosprawnością, pracownicy i studenci uczelni pedagogicznych, a także nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych specjalnych i z oddziałami integracyjnymi.

Spis treści

Wprowadzenie
Przyczyny trudności w nauce czytania
Nauka z psem
Bajki i czytadełka
Dodatki
Bibliografia


Książka

  • ISBN: 

    978-83-7587-017-6

  • Autor: 

    Beata Kulisiewicz

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...