Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Ewa Zasępa,
Waga produktu: 0.260 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: Impuls

Kraków 2008,  wyd. 1, Format 165 x 235, objętość 157 str., oprawa miękka

Monografia podejmuje problematykę osób z zespołem Downa ? trisomią 21 ? najczęstszą aberracją chromosomową występującą u człowieka. Życie psychospołeczne tych osób scharakteryzowane jest w niej z uwzględnieniem stanu współczesnej wiedzy, osiągnięć różnych dziedzin nauki, które dotyczą właściwości ich funkcjonowania, a także trudności, których te osoby i ich rodziny doświadczają.

Omówione są problemy związane z rozwojem niemowląt i małych dzieci, adolescentów, młodych dorosłych oraz osób starszych. Uwzględnienie szerokiego przedziału wiekowego jest niezwykle istotne z racji wydłużania się czasu życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym również z zespołem Downa.

Poruszane zagadnienia mają na celu poznanie i zrozumienie osób z zespołem Downa, co bezpośrednio łączy się z podnoszeniem jakości udzielanej im pomocy, jak również z lepszą jakością ich życia oraz ich rodzin – są to kwestie w ostatnim czasie szczególnie żywo dyskutowane.

Książka przedstawia wyniki badań empirycznych prowadzonych zarówno na gruncie polskim, jak i zagranicznym, a także omówienie prac teoretycznych dotyczących tematu publikacji.

Pozycja adresowana jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się leczeniem i usprawnianiem osób z zespołem Downa, studentów psychologii i pedagogiki, jak i do rodziców oraz opiekunów tych osób, a także do wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o ich funkcjonowaniu.

Spis treści

Słowo wstępne
Wprowadzenie
Zespół Downa – cechy charakterystyczne
Jakość życia osób z zespołem Downa oraz ich rodzin
Struktura osobowości oraz cechy temperamentu
Zachowanie przystosowawcze
Problemy wieku dorosłego i starszego
Zakończenie
Bibliografia


Książka

  • ISBN: 

    978-83-7587-062-6

  • Autor: 

    Ewa Zasępa

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...