-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Wydawnictwo Lekarskie PZWL
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego, ma on poważne konsekwencje tak fizyczne, jak i psychiczne. Brak możliwości poruszania się na własnych nogach, częściowa lub całkowita zależność od osób trzecich to tylko niektóre ze skutków urazu, z którymi musi się zmierzyć osoba, która go doświadczyła. Zmienia się życie zarówno osoby, która doznała urazu, jak i jego rodziny. Można powiedzieć, że tak jak łamie się kręgosłup, tak łamie się dotychczasowe życie. Leczenie osoby po urazie to złożony proces rozciągnięty w czasie, w którym powinien uczestniczyć wielospecjalistyczny zespół. Jego zadania to leczenie, rehabilitacja i pomoc w szeroko rozumianej adaptacji do życia z niepełnosprawnością.
Doświadczony ortopeda i specjalista rehabilitacji oraz chirurgii urazowej i ortopedii, o olbrzymiej wiedzy teoretycznej oraz osobistej wieloletniej praktyce w zakresie najtrudniejszych sytuacji wynikających z przebytego urazu rdzenia kręgowego, we współpracy z psychologiem klinicznym w przystępny i rzeczowy sposób omówili przyczyny powstania urazu rdzenia kręgowego, jego następstwa oraz możliwość wystąpienia powikłań. Mocną stroną książki jest przejrzyste i usystematyzowane przedstawienie tematu, co sprawia, że jest ona łatwa w odbiorze. Zawarto tu praktyczne wskazówki dotyczące zapobiegania i leczenia powikłań, takich jak odleżyny, skostnienia okołostawowe czy powikłania w zakresie układów oddechowego, krążenia i moczowego. Czytelnik znajdzie wskazania do zastosowania ćwiczeń biernych i czynnych, uwagi dotyczące nauki chodu pacjentów z niecałkowitym lub niskim uszkodzeniem rdzenia, a także możliwości poprawy funkcji niedowładnych rąk. Ważną częścią publikacji jest omówienie postępowania psychologicznego, w tym porady dla pacjenta i jego rodziny oraz dla personelu medycznego.
W poradniku cenne informacje znajdą tak terapeuci, jak i osoby niebędące fachowcami w dyscyplinach medycznych, a także sami pacjenci i ich bliscy.
Książka
-
ISBN:
978-83-200-5541-2
-
Autor:
Jerzy Kiwerski
-
Wydanie:
1
-
Rok wydania:
2018
-
Format:
165 x 205
-
Liczba stron:
128
-
Oprawa:
miękka