Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Egilius L.H. Spierings,
Waga produktu: 0.290 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 8389861496
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: Via Medica

Gdańsk 2006, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 105 str., oprawa miękka

''Skuteczne leczenie migreny jest zadaniem trudnym, lecz satysfakcjonującym. Wymaga od lekarza pełnego zaangażowania. Prawdopodobnie żadna inna choroba nie jest przyczyną tylu godzin cierpienia. Migrena wciąż kryje przed nami wiele tajemnic, lecz wiemy coraz więcej. Dlatego stanowi ona wyjątkowe wyzwanie.'' (John R. Graham, MD, MACP)
''Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości nękających przedstawicieli gatunku ludzkiego. Praktycznie każdy z nas wie, co to znaczy mieć ból głowy. Większość z bólów głowy ustępuje po zażyciu któregoś z licznych dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych zalegających apteczne półki. Mimo to wiele osób zgłasza się do lekarza, zwłaszcza gdy bóle są częste i intensywne lub gdy pacjent zacznie podejrzewać u siebie poważną chorobę neurologiczną, na przykład guz mózgu. Bóle głowy, z racji tego, że występują u tak olbrzymiej liczby osób, są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza oraz skierowań na konsultację neurologiczną.

Na szczęście rzadko zdarza się, że za ból głowy odpowiada poważna choroba neurologiczna. U większości chorych zgłaszających się do lekarza z bólem głowy stwierdza się migrenę lub pokrewne jej typy bólu głowy. Wielu z tych chorych odwiedza kolejnych lekarzy, od czasu do czasu zgłasza się na oddziały ratunkowe, decyduje się na alternatywne metody terapii i ostatecznie znika z obszaru obserwacji służb profesjonalnej opieki medycznej. Często w ich przypadku nigdy nie udaje się uzyskać poprawy stanu, nierzadkie są nasilenia objawów, będące konsekwencją złożonych zależności pomiędzy samym bólem głowy, czynnikami środowiskowymi i przeróżnymi stosowanymi lekami. U części pacjentów pojawia się problem nadużywania opiatów. Ich choroba staje się źródłem nieustającej frustracji dla lekarzy pierwszego kontaktu, rodziny, a przede wszystkim dla nich samych.

Jak na ironię, współczesna wiedza o patofizjologii i farmakologii migreny pozwala pomóc wielu pacjentom i zapobiec niepomyślnym skutkom choroby. W niniejszej książce dotyczącej migreny Egilius L.H. Spierings dzieli się z Czytelnikami swoim olbrzymim doświadczeniem w leczeniu tej tak powszechnej przypadłości. Stosując metodę pytanie–odpowiedź, ilustrowaną przypadkami klinicznymi, autor przedstawia nam wypróbowane i skuteczne metody leczenia migreny i związanych z nią zaburzeń. Pozwoli to uniknąć jatrogennego pogorszenia stanu pacjenta i udzielić choremu skutecznej pomocy, przynoszącej nierzadko spektakularne efekty.
Ta książka powinna dostarczyć lekarzowi pierwszego kontaktu, interniście lub pediatrze wiedzę pozwalającą na leczenie większości pacjentów z bólami głowy, zmniejszając częstość jatrogennych powikłań oraz skierowań na konsultację neurologiczną. Książka dr. Spieringsa z pewnością nie zmniejszy częstości występowania migreny, lecz może się przyczynić do złagodzenia cierpienia wywoływanego przez te chorobę.''

Spis treści

Wstęp
Definicja
Epidemiologia
Klasyfikacja
Objawy migreny
Patogeneza
Rozpoznanie
Leczenie ataków migreny
Leczenie profilaktyczne
Czynniki spustowe
Rady doktora Grahama dla pacjentów z migreną i ich lekarzy
Bibliografia

Książka

  • ISBN: 

    83-89861-49-6

  • Autor: 

    Egilius L.H. Spierings

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss