Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Douglas A. Skoog, Donald M. West, Stanley R. Crouch
Waga produktu: 0.9 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788301231705
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: PWN

Chemia analityczna to nowoczesny, stale uaktualniany podręcznik, od lat cieszący się niezwykłą popularnością na całym świecie.
Głównym celem podręcznika jest przekazanie solidnych podstaw wiedzy chemicznej, w takim zakresie, jaki jest szczególnie ważny w chemii analitycznej. Kolejnym celem jest pokazanie, jak trudnym zadaniem jest ocena dokładności i precyzji wyników pomiarów, a w dalszej części pokazanie, jak ocena ta może być wspomagana przez metody statystyczne. Poza tym pokazano szerokie możliwości pomiarowe zarówno tych najnowszych, jak również klasycznych technik, które są przydatne we współczesnej chemii analitycznej.
Mamy nadzieję, że z pomocą tego podręcznika studenci nabiorą umiejętności ilościowego rozwiązywania zagadnień analitycznych, w szczególności wykorzystując arkusze kalkulacyjne do rozwiązywania problemów, do prowadzenia obliczeń, jak również do modelowania zjawisk chemicznych. Wreszcie zamierzeniem Autorów było nauczenie studentów praktyki laboratoryjnej, tak aby wygenerować zaufanie do własnych umiejętności otrzymywania wyników analitycznych wysokiej jakości oraz podkreślić znaczenie uwzględniania szczegółów przy analizie danych.
Przedstawiony w podręczniku materiał obejmuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty analizy chemicznej i jej zastosowań w biologii, medycynie, nauce o materiałach, ekologii, kryminalistyce i w innych pokrewnych dziedzinach. W tekście znalazło się wiele przykładów zastosowań arkuszy kalkulacyjnych, jak również wiele przykładów i ćwiczeń. Przedstawiono opis urządzeń pomiarowych z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań w zakresie rozwoju instrumentarium oraz technik pomiarowych. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono Podsumowanie, zebrano Terminy kluczowe oraz Ważne równania, co ma pomóc studentom we wskazaniu najważniejszych aspektów danego rozdziału. W wielu rozdziałach przedstawiono sylwetki różnych chemików analityków i ścieżki ich kariery, dzięki czemu studenci mogą poznać, jaki rodzaj pracy mogą wykonywać po studiach z chemii analitycznej. Treść została ułożona tak, aby rozdziały dotyczące podobnych zagadnień były połączone w większe części.
Wydanie polskie podzielone jest na 3 tomy.

Parametry

 • Tytuł: 

  Chemia analityczna Tom 3

 • ISBN: 

  9788301231705

 • Autor: 

  Douglas A. Skoog, Donald M. West, Stanley R. Crouch

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  340

 • Szerokość produktu: 

  21

 • Wysokość produktu: 

  29,7

 • Okładka: 

  miękka

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss