-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Asystent Trenera
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Nasza ukochana piłka nożna to najbardziej demokratyczny sport świata. To absolutna racja. We wsiach, które odwiedził Marek Dragosz przemierzając Afrykę, Azję i kraje Ameryki, w miasteczkach leżących z dala od głównych dróg, piłki odbijają się nierówno.
Boisko to w miarę równy skrawek ziemi. Ubite klepiska, porośnięte chwastami, w najlepszym razie trawą. Najczęściej połać piachu. Czasem prostokąt ze żwiru i żużla. Bramki z kamienia, może z kawałków drewna wyrzuconego przez morze lub rzekę. Bose stopy zawodników, innych odziane w plastikowe sandałki.
Nie przeszkadza to nikomu, a dzieciakom szczególnie. Z upodobaniem kopać własnoręcznie stworzoną piłkę i ganiać za nią do upadłego, wyobrażając sobie największe stadiony świata. Z radością, dla przyjemności i wyobraźni.
Ludzie, których spotkał na swojej drodze, robią tak dużo, mając tak niewiele. Spędził z nimi setki godzin pod gołym niebem nasłuchując odgłosów egzotycznej natury. Przegadał mnóstwo tematów oczekując na otwarcie lotniskowych bramek.
A każda ludzka historia wyniesiona z lokalnego, rozklekotanego busika siedzi na kartkach tej książki jako wielka wartość daleko wykraczająca poza linie boisk i trybuny stadionów.
Przeczytaj właśnie o tych wartościach, o których chciałby Ci opowiedzieć. I o tych historiach. I o tym futbolu też troszeczkę.
O sukcesie wyniesionym z kameruńskiej wsi. O nadziei, którą poznał na lotnisku w Finlandii. O stracie – gdy patrzył na targowisko w Czadzie. Czym może być słowo w Bahrajnie. A czym walka w Kenii. O samotności w Indonezji i o wdzięczności w Botswanie. Jak zajrzeć we wnętrze w Wielkiej Brytanii. Zobaczyć dzieci w Ugandzie. Ocenić w Pakistanie a docenić na Haiti. O zespole w Sierra Leone. O odważnym liderze w Tanzanii. I jak ego kształtowało się w Meksyku.
O AUTORZE:
Marek Dragosz
Były selekcjoner reprezentacji Polski w ampfutbolu, trener piłki nożnej. Mówca motywacyjny. Pracuje ze sportowcami w zakresie wsparcia mentalnego.
Podróżując odwiedził z górą sto krajów. W większości z nich dzielił się swoimi doświadczeniami. Poszukując wiedzy i inspiracji zajrzał do ponad trzydziestu topowych klubów piłkarskich na świecie.
Z ampfutbolową reprezentacją narodową zdobył dwukrotnie brązowe medale Mistrzostw Europy oraz czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata.
Organizator imprez i akcji charytatywnych związanych z dziećmi i sportem. Fundator „Keepers Foundation”, pomagającej potrzebującym dzieciom w Polsce oraz młodym zawodnikom i trenerom na całym świecie.
Za wybitne zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Spis treści:
ZESPÓŁ Sierra Leone
OCENA Pakistan
WALKA Kenia
NADZIEJA Finlandia
DZIECI Uganda
SŁOWO Bahrajn
SUKCES Kamerun
SAMOTNOŚĆ Indonezja
STRATA Czad
EGO Meksyk
WDZIĘCZNOŚĆ Botswana
DOCENIANIE Haiti
WNĘTRZE Wielka Brytania
LIDER Tanzania