-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.WSiP
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Warszawa 2005, wydanie 2, format 165 x 240 mm, objętość 40 str., oprawa miękka
Książka jest przeznaczona dla osób, które prowadzą szkolne hospitacje lub są im poddawane.
Podstawowym założeniem autora jest wykazanie możliwości skutecznego wspierania rozwoju nauczycieli na skutek dobrze zaplanowanych i umiejętnie prowadzonych spotkań, towarzyszących wieloaspektowemu oglądowi ich pracy. Stąd poszczególne części książki dotyczą takich kwestii, jak: celowość i istota informacji zwrotnej w procesie hospitacji, optymalne narzędzia oraz procedury hospitowania, przydatność hospitacji do planowania indywidualnego rozwoju nauczycieli oraz do projektowania rozwoju szkoły.
Hospitacja jest tym elementem życia szkoły, którego nie lubią ani nauczyciele, ani dyrektorzy, a najbardziej zainteresowani są nim jedynie uczniowie, którzy liczą na dobrą ocenę za niewielką nawet aktywność. Tymczasem hospitacja może być jednym z ważniejszych źródeł informacji na temat potrzeb i możliwości poszczególnych nauczycieli, w tym także ich wkładu w rozwój szkoły. Dobrze zaplanowane i przeprowadzone hospitacje mogą przynieść korzyści wszystkim podmiotom w nich uczestniczącym. Nauczyciele uzyskują informację na temat wartości swojej pracy. Dyrekcja jest w pełni świadoma potencjału swojego zespołu i w sposób optymalny może planować zadania dla swoich nauczycieli. Uczniowie są coraz lepiej uczeni, a co za tym idzie łatwiej im osiągać sukcesy i przyjemniej uczęszczać na zajęcia szkolne.
• Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty przyznany podczas X Targów Edukacyjnych "Edukacja 2005" w Kielcach dla serii publikacji "BIBLIOTECZKA DOBREGO NAUCZYCIELA".
Spis treści
Wstęp1. Zarządzanie jakością w szkole
2. Udział rady pedagogicznej w projektowaniu hospitacji
3. Cele oraz sposoby badania jakości pracy nauczycieli
4. Procedury analizy jakości pracy nauczyciela
5. Zasady i formy udzielania informacji zwrotnej oraz oceniania
6. Samoocena nauczycieli
7. Podsumowanie
8. Bibliografia
Książka
-
ISBN:
978-83-02-09092-9
-
Autor:
Jarosław Kordziński