Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Agnieszka Łaba,
Waga produktu: 0.200 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: Impuls

Kraków 2012, wydanie 3, format 165 x 235, objętość 118 str., oprawa miękka

W prezentowanych w tomiku bajkach – będących podstawą mojej pracy z dziećmi - wykorzystałam rym, stąd ich nazwa – bajki rymowane. Rym miał pełnić funkcję głównie instrumentacyjną, która polegała na wprowadzeniu bogatszej postaci dźwiękowej.
Bohaterowie prezentowanych opowiadań borykają się z problemami, rozwiązują je i zachęcają do myślenia. Pozwalają dziecku uwierzyć w sukces.

Odbiorcy moich bajek to uczniowie specjalnej szkoły podstawowej w wieku 8–14 lat z zaburzeniami emocjonalnymi – dzieci mające kłopoty z nauką, tj. mniej zdolne, zaniedbane wychowawczo, odrzucone (w domu rodzinnym, w szkole, w grupie rówieśniczej).

W publikacji przedstawiam gotowe scenariusze, dzięki którym osiągnęłam zamierzone cele. Każdy z nich był wielokrotnie sprawdzony w praktyce. Pomocne w pracy były rysunki przygotowane według własnego pomysłu. Bajki te napisałam z myślą o nauczycielach-wychowawcach, nauczycielach szkół specjalnych, bibliotekarzach, pedagogach szkolnych oraz tych wszystkich, którzy mają do czynienia z dziećmi i młodzieżą.

„[…] opiniowaną książkę uważam za bardzo wartościową merytorycznie, potrzebną
i pożyteczną społecznie, a przy tym pilnie oczekiwaną przez wychowawców różnego rodzaju świetlic terapeutycznych i środowiskowych, pedagogów specjalnych, pedagogów szkolnych, logopedów i innych terapeutów. Jej Autorce – Pani Agnieszce Łabie – chciałabym tą drogą pogratulować udanego przedsięwzięcia i podziękować za trud włożony w jej przygotowanie. Chciałabym pogratulować Pani zarówno koncepcji metodologicznej, jak i udanej próby rozbudzenia zainteresowania poruszaną problematyką nie tylko u nauczycieli, wychowawców i terapeutów, ale może i rodziców, którzy często nie wiedzą, jak radzić sobie z problemami dzieci tak wyjątkowych, jak dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które często wymagają wsparcie i pomocy z zewnątrz”.

Spis treści

Wprowadzenie
Biblioterapia i jej możliwości
Konwencja bajek
Czym jest biblioterapia?
Doświadczenia własne w postępowaniu biblioterapeutycznym
Bibliografia
Bajki rymowane
Charakterystyka bajek
Grzyb Borowik
Wielbłąd Fu-Fu
Stonoga Petronela
Żyrafa i jej niezwykła szyja
Żółw Czesiek
Owca MAŁA, która czynu WIELKIEGO dokonała
Dwie dżdżownice
Byzio i Gizio
Mrówka Matylda
Koza Klementyna
Zebry dwie
Ośmiornica Andżelina
Kogutek Biały
Papuga Pelagia
Myszki dwie
Piłki
Pszczółka Mela
Kredki
Charakterystyka scenariuszy
Rysunki pomocnicze

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7587-377-1

  • Autor: 

    Agnieszka Łaba

Inne tytuły z tej serii: