Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jarosław Kordziński,
Waga produktu: 0.130 kg
EAN: 9788302090929
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: WSiP


Warszawa 2005, wydanie 2, format 165 x 240 mm, objętość 40 str., oprawa miękka

Książka jest przeznaczona dla osób, które prowadzą szkolne hospitacje lub są im poddawane.

Podstawowym założeniem autora jest wykazanie możliwości skutecznego wspierania rozwoju nauczycieli na skutek dobrze zaplanowanych i umiejętnie prowadzonych spotkań, towarzyszących wieloaspektowemu oglądowi ich pracy. Stąd poszczególne części książki dotyczą takich kwestii, jak: celowość i istota informacji zwrotnej w procesie hospitacji, optymalne narzędzia oraz procedury hospitowania, przydatność hospitacji do planowania indywidualnego rozwoju nauczycieli oraz do projektowania rozwoju szkoły.

Hospitacja jest tym elementem życia szkoły, którego nie lubią ani nauczyciele, ani dyrektorzy, a najbardziej zainteresowani są nim jedynie uczniowie, którzy liczą na dobrą ocenę za niewielką nawet aktywność. Tymczasem hospitacja może być jednym z ważniejszych źródeł informacji na temat potrzeb i możliwości poszczególnych nauczycieli, w tym także ich wkładu w rozwój szkoły. Dobrze zaplanowane i przeprowadzone hospitacje mogą przynieść korzyści wszystkim podmiotom w nich uczestniczącym. Nauczyciele uzyskują informację na temat wartości swojej pracy. Dyrekcja jest w pełni świadoma potencjału swojego zespołu i w sposób optymalny może planować zadania dla swoich nauczycieli. Uczniowie są coraz lepiej uczeni, a co za tym idzie łatwiej im osiągać sukcesy i przyjemniej uczęszczać na zajęcia szkolne.

• Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty przyznany podczas X Targów Edukacyjnych "Edukacja 2005" w Kielcach dla serii publikacji "BIBLIOTECZKA DOBREGO NAUCZYCIELA".


Spis treści

Wstęp
1. Zarządzanie jakością w szkole
2. Udział rady pedagogicznej w projektowaniu hospitacji
3. Cele oraz sposoby badania jakości pracy nauczycieli
4. Procedury analizy jakości pracy nauczyciela
5. Zasady i formy udzielania informacji zwrotnej oraz oceniania
6. Samoocena nauczycieli
7. Podsumowanie
8. Bibliografia

Książka

  • ISBN: 

    978-83-02-09092-9

  • Autor: 

    Jarosław Kordziński

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss

W okresie od 20.06.2024 do 13.07.2024
  jesteśmy na urlopie :)

 

Zamówienia przyjęte w tych
dniach 
zostaną wysłane
do Państwa po 15.07.2024.