Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Marcin Papierz
Waga produktu: 0.5 kg
EAN: 23009403
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Asystent Trenera
Tym razem postanowiliśmy skorzystać z wiedzy trenerskiej Tadeusza Pawłowskiego, którą nabył, pracując głównie w Austrii. Władze Śląska Wrocław, zatrudniając trenera Pawłowskiego, oprócz uzyskania dobrego wyniku sportowego liczyły również na wykorzystanie jego bogatego doświadczenia we współtworzeniu profesjonalnych struktur Akademii Piłkarskiej w tym klubie.
Bardzo przypadł nam do gustu artykuł Artura Skowronka o ataku pozycyjnym. Obecnie trener Olimpii Grudziądz, a wcześniej ekstraklasowych: Widzewa Łódź i Pogoni Szczecin, rozważa, czy atak pozycyjny jest sposobem na sukces, czy jednak drogą donikąd. Dodatkowo załącza kilka wybranych ćwiczeń z akcentem na budowanie ataku pozycyjnego.
Publikujemy również kompletną sesję treningową Colina Reida, mającego bogate do-świadczenie z pracy w klubach angielskich, a także twórcy Reid Football Development, organizacji szkolącej trenerów w Wielkiej Brytanii i w innych krajach. Dwie pierwsze cz꬜ci tej sesji mogliście znaleźć w wydaniu specjalnym „Asystenta Trenera Ali About Foot¬ball”, a część trzecią Colin przedstawił właśnie podczas kongresu Ali About Football, który odbył się w dniach 10-11 czerwca 2015 r. we Wrocławiu. Tutaj macie pełny materiał.
Z ogromną i nieukrywaną radością witamy wśród naszych autorów Iwonę Wierzbicką, która jest dietetykiem klinicznym i trenerem personalnym. Właścicielka poradni ajwen i twórczyni portalu dietetycznego ajwendieta.pl oraz portalu ajwen.tv będzie przygotowywać dla nas artykuły o zdrowym odżywianiu sportowców.
Natomiast nowością w „Trenerze" jest artykuł Zbigniewa Przesmyckiego, Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN, zawierający porady dla trenerów płynące właśnie ze środowiska sędziowskiego.
PS. Serdecznie zapraszam do dyskusji, które od niedawna toczą się w naszej za¬mkniętej grupie „Asystent Trenera" na Facebooku. Rozmawiamy tam o opublikowa¬nych artykułach, Waszych propozycjach, a także o wielu innych kwestiach nurtujących polskie środowisko trenerskie i zawodnicze.

Spis treści

1. Mikrocykl okresu przygotowawczego zespołu WKS Śląsk Wrocław SA przygotowującego się do pucharów europejskich (NK Celje) w sezonie 2015/16
2. Atak pozycyjny. Sposób na sukces czy droga donikąd ?
3. Doskonalenie utrzymywania się przy piłce
4. Analiza gry rywala. Część II metodologia
5. Stosowanie gier zadaniowych w kształtowaniu umiejętności taktycznych zawodnika i zespołu. Część IV. Gry zadaniowe doskonalące kontrapressing
6. Metoda kinesiotapingu jako profilaktyka i wspomaganie leczenia urazów piłkarzy nożnych
7. Odmień swoje treningi ze sprzętem SKLZ
8. Bitwa bramkarska- born to fly
9. CMC'11 Foam Rolling
10. Wykorzystanie piłki lekarskiej w rozwoju podstawowych cech motorycznych
11. Żywienie piłkarzy- insulina i ważne produkty w diecie
12. Trening mentalny a różne fazy meczu piłkarskiego
13. O psychologii sportu wywiad z dr. Dariuszem Parzelskim
14. Otwarcie gry według Lech Poznań Football Academy
15. Nauczenie i doskonalenie uderzenia oraz przyjęcie piłki w formie podań w szkoleniu dzieci i młodzieży. Część II gra z klepy oraz wyjście na pozycję

Książka

 • ISBN: 

  2300-9403

 • Redaktor: 

  Marcin Papierz

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2015

 • Format: 

  210 x 297 mm

 • Liczba stron: 

  97

 • Oprawa: 

  Miękka

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss