Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Marcin Papierz
Waga produktu: 0.5 kg
EAN: 23009403
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Asystent Trenera

Asystent Trenera
W naszej polskiej rzeczywistości trenerów zwalnia się zazwyczaj zbyt szybko. Liczy się wynik tu i teraz, a nie postęp i rozwój drużyny. Nasz „gość" jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. Trener Maiarcin Kaczmai pracuje w Wiśle Płock od 2012 r., wywalczył w tym czasie 2 awanse! Dzieli się z nami cyklem treningowym ekstraklasowej drużyny, którą obecnie prowadzi.
Transfery z Włoch do Polski są raczej rzadką sytuacją. Ale nam się udało! Pozyskaliśmy nowego autora, właśnie ze słonecznej Italii. Luca Bertolini prezentuje nam temat doskonalenia umiejętności technicznych.
Bardzo ciekawy temat przedstawia ekipa ,Deductora". Panowie zajęli się percepcją taktyczną w artykule „Patrzeć nie znaczy widzieć”, ponieważ wierzą, że największą różnicę między zawodnikiem na poziomie Ligi Mistrzów a zawodnikiem z polskiej Ekstraklasy stanowi umiejętność obserwacji i na bazie zebranych informacji podejmowanie słusznych decyzji.
Remigiusz Rzepka, trener przygotowania motorycznego reprezentacji Polski zajął się treningiem funkcjonalnym, który jest elementem przygotowania motorycznego w piłce nożnej. Od takiego fachowca na pewno warto się uczyć, tym bardziej że temat przygotowania motorycznego jest ostatnio bardzo na czasie...
U nas zima, więc warto troszkę się rozgrzać. Dlatego tym razem zabieramy Was na Półwysep Iberyjski. Nasi autorzy odwiedzili kluby: Sporting Lizbona oraz Athletic Bilbao i postanowili przybliżyć nam nieco, jak się tam szkoli zawodników.
A współpracujący z nami radca prawny tym razem zajął się tematem dopingu w piłce nożnej. Niestety rozwój medycyny oraz coraz większy wachlarz dostępnych na rynku środków farmakologicznych wspomagających sportowców sprawia, że coraz częściej z nielegalnym dopingiem mamy do czynienia również w „naszej" dyscyplinie sportu.
Natomiast w magazynie PZPN „Trener” m.in. obszerne podsumowanie Akademii Piłkarskich Grassroots”, w których w tym roku wzięło udział ponad 5 tys. trenerów!
Zachęcam do lektury!

Trener
Za nami pracowity rok, którego produktem sztandarowym był oczywiście Narodowy Model Gry. Powiedziano już o nim wystarczająco wiele, więc warto skupić się na innych aspektach oraz przyszłości.
Przyszły rok będzie rokiem weryfikacji poziomu szkolenia trenerów w całym kraju i czasem na zmiany. Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z wojewódzkimi związkami zajmuje się tym zagadnieniem. Chcielibyśmy wprowadzić nieco zmian dotyczących pracy z dziećmi. Mamy zamiar nieco uprościć zasady, ale nie obniżając wymagań. Chcemy doprowadzić do sytuacji, aby szkoleniowców było więcej, ale pragnę przy tym zaznaczyć, że na pewno nie dopuścimy do pracy ludzi z przypadku. Wszyscy, nawet pracujący z seniorami na najniższych poziomach, będą musieli mieć elementarną wiedzę.
Jak mówiłem, skłonimy się nieco w stronę piłki nożnej na po-ziomie amatorskim. Naszym celem jest usprawnienie procesu zdobywania kwalifikacji, wykonanie ukłonu w stronę ludzi, którzy chcą się tym zająć. Oczywiście na kolejnych szczeblach, by zdobyć wyższą licencję, będą obowiązywały nas pewne standardy, także determinowane przez UEFA, ale i nad ich uproszczeniem będziemy się zastanawiać. Chcemy pomagać trenerom w rozwijaniu ich wiedzy i pasji do futbolu.
Ważna będzie też kontrola szkolenia w wojewódzkich związkach piłki nożnej. Będziemy przyglądać się bliżej kursom, które firmujemy, aby wykładowcy przekazywali wiedzę w sposób jak najbardziej merytoryczny i przystępny. Powstanie również grono edukatorów, którzy będą odpowiadali za szkolenie przyszłych szkoleniowców. Będą mogli wykonywać swoją pracę w regionalnych związkach, pomagając w uzyskiwaniu niezbędnych kwalifikacji.
Jak wspomniałem, istotnym punktem naszej działalności w przyszłym roku będzie futbol amatorski. W szkoleniu trenerów na tym poziomie nie możemy przesadzać z wymaganiami, ale jednocześnie szkoleniowcy muszą spełniać pewne podstawowe kryteria. Z pewnością rozróżnimy zabawę z piłką nożną dorosłych i dzieci. Wiadomo, że dla tych drugich będziemy musieli podwyższyć progi. Trzeba będzie poświęcić dużo więcej czasu na naukę, aby móc ją potem najmłodszym przekazywać.
Na koniec chciałbym bardzo poprosić wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza w regionalnych związkach, o przekazywanie swoich uwag. Z naszej perspektywy nie zawsze wszystko widać. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, pomysły. Czekamy i życzymy wszystkiego co najlepsze!

Spis treści

Asystent Trenera
1. Cykl treningowy Wisły Płock
2.Doskonalenie umiejętności taktycznych
3. Budowanie gry od bramki. Nowe spojrzenie
4. Indywidualizacja procesu treningowego piłkarza
5. Jakie buty na halę? R-gol.com podpowiada
6. Drabina kompetencji
7. Patrzeć nie znaczy widzieć
8. Zbiór rozgrzewek ekstraklasowych w sezonie 2012/2013. Cześć 3. Wisła Kraków
9. Boli kolano... Ale przecież nawet się nie uderzyłem, mamo! Dlaczego tak się dzieje ?
10. trening funkcjonalny jako element przygotowania motorycznego w piłce nożnej.
11. Przede wszystkim nie stracić...
12. Mikrocykl w okresie przygotowawczym MFK OKD Karvina U15
13. Relacja ze stażu w Sportingu Lizbona
14. Athletic Bilbao- jedyny taki klub na świecie!
15. Doping w piłce nożnej. Część 1

Trener
1. Najistotniejsza jest praktyka
2.Akademia Filary w szkoleniu piłkarskim U6U12
3. Unifikacja- główne przepisy w poszczególnych kategoriach wiekowych
4.Doskonalenie wybranych działań Techniczno-taktycznych w grach zadaniowych. Konspekt zajęć treningowych.
5. Gry zadaniowe doskonalące atak szybki. Konspekt zajęć treningowych.
6. Gry zadaniowe- rozwijanie inteligencji piłkarskiej. Konspekt zajęć treningowych dla grupy wiekowej U12
7. Podstawowe zasady gry 1x1 w obronie
8. Miłosz Stępiński: Nowa filozofia zaczyna działać !
9. Zgrupowanie szkoleniowe reprezentacji Polski U16 Zajęcia treningowe.
10. Pro Junior System- Co powinieneś wiedzieć o jego funkcjonowaniu ?

Książka

  • ISBN: 

    2300-9403

  • Redaktor: 

    Marcin Papierz

  • Wydanie: 

    1

  • Rok wydania: 

    2016

  • Format: 

    210 x 297 mm

  • Liczba stron: 

    108

  • Oprawa: 

    Miękka

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss