Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Marcin Papierz
Waga produktu: 0.5 kg
EAN: 23009403
Wysyłka od: 11.90 PLN
Wydawca: Asystent Trenera
Asystent Trenera
Trener człowiek orkiestra odchodzi do lamusa. Oczywiście powinien być przygotowany merytorycznie w wielu dziedzinach, ale dzisiaj przy ogromnej łatwości dostępu do dużej ilości informacji powinien koordynować sztab ludzi z poszczególnych specjalizacji. I takim właśnie szkoleniowcem jest Piotr Stokowi; i . Naszym zdaniem to dobry wzór, dlatego gościmy go na łamach naszego czasopisma.
Tym razem na pytania zadane przez naszych Czytelników odpowiedział jeden z najbardziej charyzmatycznych trenerów w Polsce, Leszek Ojrzyński. Dodatkowo podzielił się konspektami treningowymi z trzech klubów Ekstraklasy, w których ostatnio pracował. Warto zapoznać się z tymi materiałami.
Od kilkunastu lat oczywiste jest, że obrońcy wykorzystywani są w ataku w coraz większym stopniu. Mimo to wciąż zdaniem wielu istnieją spore rezerwy w tym zakresie. Mogą one w najbliższych latach nadać kierunek rozwoju obrońców. Tematem, prosto z Anglii, zajął się
Alex Trukan.
Ważnym problemem, poruszonym przez naszych stałych autorów, są potencjalne schorzenia, których może nabawić się młody piłkarz. Tym razem autorzy zajęli się szerszą grupą wiekową (8-14 lat), ponieważ problemy, które opisują, mogą pojawić się na różnych etapach życia młodych zawodników i zawodniczek.
Pozostając w temacie piłki dziecięcej, poruszony został również temat przygotowania motorycznego młodych piłkarzy. Temat, który w naszym kraju wciąż jeszcze nie jest odkryty w wielu aspektach.
Gorąco polecam również raport specjalny o przygotowaniu mentalnym na Euro 2016. Nasz autor w trakcie tego turnieju postanowił zebrać materiały z pomocą koleżanek i kolegów po fachu. Zaowocowało to zrobieniem solidnego przeglądu europejskiej prasy w niemalże wszystkich 24 krajach biorących udział w Euro 2016. Efekt znajdziecie w tym wydaniu.
A jeśli temat Euro 2016, to warto odwrócić czasopismo i w Trenerze zapoznać się z wieloma analizami po tym turnieju. Znajdziecie tam świeże materiały m.in. prosto z konferencji zorganizowanej 12 września w Paryżu przez UEFA podsumowującej tegoroczne mistrzostwa Europy.
Zachęcam do lektury!

Trener
Powoli zamykamy pracę związaną z Euro 2016. Za nami czas wielkich piłkarskich emocji, a także podsumowań. W Paryżu odbyła się zorganizowana przez UEFA konferencja trenerów, podczas której szkoleniowcy mieli okazję podyskutować o mistrzostwach Europy i trendach we współczesnym futbolu. Było to bardzo cenne spotkanie - wymiana poglądów w ścisłym gronie fachowców, którzy nie ukrywają przed sobą tajników warsztatu, zdecydowanie poszerza horyzonty i pozwala otworzyć się na nowe metody pracy. Szerzej o samej konferencji i poruszanych tematach mówi w tym numerze „Trenera" Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Stefan Majewski.
W konferencji wzięli udział selekcjonerzy wszystkich zrzeszonych w UEFA reprezentacji. Swoimi wnioskami podzielił się też Fernando Santos, który w lipcu doprowadziI reprezentację Portugalii do mistrzostwa Starego Kontynentu. Podczas czempionatu dało się zauważyć pewną prawidłowość - wyższy wskaźnik posiadania piłki podczas meczu wcale nie był niezbędnym do zwycięstwa elementem. Drużyny, które osiągnęły pod tym względem najwyższą średnią, nie zagrały w wielkim finale. To też wskazuje na coraz większą rolę skutecznej defensywy i płynnego przejścia do kontrataku. Często takie właśnie nastawienie dawało większą szansę na osiągnięcie końcowego sukcesu, niż długotrwałe budowanie ataku pozycyjnego.
Coraz więcej mówi się o znaczeniu roli bramkarza. Choć sam byłem napastnikiem i moim zadaniem było pokonywanie golkiperów, dostrzegam zmianę profilu gry na tej pozycji. Obecnie bramkarz musi być nie tylko ostoją zespołu w momentach bezpośredniego zagrożenia bramki, ale także potrafić rozgrywać piłkę, grając właściwie jako ostatni obrońca. Gianluigi Buffon był jednym z bramkarzy, którzy dużo więcej grali nogami, niż interweniowali rękami. W polskiej reprezentacji także Łukasz Fabiański niejednokrotnie musiał wziąć na siebie ciężar wyboru sposobu rozpoczęcia akcji. Wznowić dalekim wybiciem czy jednak szukać krótkiego podania, które może rozpocząć atak pozycyjny? O tym również można przeczytać na lamach naszego magazynu.
Kolejny „Trener" to źródło wielu istotnych informacji dla wszystkich szkoleniowców. Stwarza możliwość poszerzenia wiedzy także z zakresu futbolu kobiecego i młodzieżowego. Każdy powinien znaleźć w nim coś dla siebie. Serdecznie zapraszam!

Spis treści

Wyróżniliśmy się na EURO 2016
Reprezentacja Polski na EURO 2016
W BOISKOWEJ STATYSTYCE
GŁÓWNE WNIOSKI PO ANALIZIE
Euro 2016
Podsumowanie Euro 2016 Atakowanie- FORMY I ROZWIĄZANIA
ROSZADY W USTAWIENIACH TAKTYCZNYCH PODCZAS EURO 2016
Grupowanie kadry reprezentacji Polski kobiet
Warsztaty szkoleniowe przyjęcie i zabranie się z piłką.

Trener wyjątkowy, czyli człowiek orkiestra odchodzi do lamusa
Doskonałość to nie drobiazg!
Analiza gry wykładnią zorganizowanego szkolenia techniczno-taktycznego na przykładzie nauczania działań ofensywnych w treningu piłkarzy nożnych
Bronimy się przed... chłodem
Doskonalenie wymiany pozycji na boisku
Wykorzystanie obrońców w ataku
Okiem Roentgena
Zbiór rozgrzewek zespołów ekstraklasowych w sezonie 2012/2013 mm .
Trenerze bądź czujny, czyli potencjalne schorzenia, których może nabawić się młody piłkarz
Technologia wsparciem treningowym młodych piłkarzy
Drużynę buduje się od bramki. Aspekty psychologiczne i przygotowanie mentalne bramkarza w piłce nożnej
Raport specjalny: Przygotowanie mentalne na Euro 2016
Rola trenera w rozwoju motywacji zawodników
Przygotowanie motoryczne młodych piłkarzy
Sprawozdanie ze stażu trenerskiego w klubie Hertha BSC Berlin
Akademie piłkarskie - dogrywka - najczęściej zadawane pytania



Książka

  • ISBN: 

    2300-9403

  • Redaktor: 

    Marcin Papierz

  • Wydanie: 

    1

  • Rok wydania: 

    2016

  • Format: 

    210 x 297 mm

  • Liczba stron: 

    110

  • Oprawa: 

    Miękka

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss