Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Henryk Nawara, Katarzyna Sosnowska
Waga produktu: 0.400 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: AWF Wrocław
W tym roku przypada jubileusz siedemdziesięciolecia Akademii Wy-chowania Fizycznego we Wrocławiu. To doniosłe wydarzenie nie tylko dla kilkunastotysięcznej rzeszy absolwentów naszej Uczelni, ale także dla całego środowiska akademickiego Wrocławia i Dolnego Śląska. Włodarze Szkoły z dużym zaangażowaniem i starannością przygotowali się do uczczenia tej ważnej rocznicy. W programie obchodów święta nie zabraknie uroczystej akademii z udziałem zaproszonych gości, władz Akademii, jej pracowników, absolwentów i studentów, przewidziane są też liczne sesje naukowe oraz imprezy sportowe i kulturalne, a także radosne, spontaniczne spotkania osób związanych z tą najwyżej plasującą się od lat w ogólnopolskich rankingach Uczelnią. Zwieńczeniem uroczystości będzie tradycyjny Bal Absolwenta w Hali Stulecia.
Wśród licznych inicjatyw mających uatrakcyjnić przebieg jubileuszu narodził się pomysł opublikowania cząstki historii AWF w postaci zbioru anegdot zachowanych w pamięci uczniów Słonecznej Uczelni. Prezentowane opracowanie stanowi owoc tych starań. Zamierzeniem autora, jak deklaruje we wstępie, było nie tylko przedstawienie zabawnych opowiadań o Akademii, ale także przywołanie przy tej sposobności osób, które tworzyły jej bogatą przeszłość. To znakomita okazja, aby przypomnieć tak nietuzinkowe postaci, jak założyciel Uczelni profesor Andrzej Klisiecki, znakomity organizator początków życia Szkoły profesor Zbigniew Skrocki, reprezentująca naszych znamienitych prekursorów docent Zofia Dowgird, kolejni rektorzy czy wreszcie wybitni naukowcy, dydaktycy i wychowawcy młodzieży.
Pamięć o poprzednikach jest jedną z naszych podstawowych powinności kulturowych. Można ją kultywować także poprzez humor i śmiech, które mają cenną wartość terapeutyczną. Wspominając naszych nauczycieli, także w tych zabawnych zdarzeniach z ich udziałem, możemy mieć nadzieję, że również pamięć o nas nie pokryje się bezlitosnym kurzem historii.

Rektor AWF we Wrocławiu prof, dr hab. Juliusz Migasiewicz
Rektor-Elekt AWF we Wrocławiu dr hab. Andrzej Rokita, prof. nadziw.

Książka

 • ISBN: 

  978-83-64354-12-0

 • Autor: 

  Henryk Nawara

 • Redaktor: 

  Katarzyna Sosnowska

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2016

 • Format: 

  166 x 239 mm.

 • Liczba stron: 

  291

 • Oprawa: 

  Miękka

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...