Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Rawińska Marta
Waga produktu: 0.875 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788320055962
Wysyłka od: 9.90 PLN

Dysfunkcje seksualne są powszechne, zwłaszcza jeśli są ujęte jako zaburzenia współwystępujące z innymi zaburzeniami psychologicznymi, takimi jak niepokój czy depresja. Można się więc spodziewać, że udanemu leczeniu tych zaburzeń będzie towarzyszyć poprawa, a nawet remisja drugorzędowych dysfunkcji seksualnych. zadanie pokazać, czym jest dobrze prowadzona psychoterapia i co wolno terapeucie, a czego nie.

Jak do tej pory techniki terapii poznawczo-behawioralnej okazały się być najskuteczniejszymi w leczeniu zaburzeń seksualnych. zadanie pokazać, czym jest dobrze prowadzona psychoterapia i co wolno terapeucie, a czego nie.

Czytelnicy, oprócz informacji o samej terapii seksualnej i psychoterapii poznawczo-behawioralnej, znajdą w książce ważne informacje o farmakoterapii w seksuologii, modelach terapeutycznych w zaburzeniach psychicznych, zachowaniach i dysfunkcjach seksualnych w depresji, zaburzeniach lękowych, obrazu ciała, odżywiania czy osobowości, a także trudnościach seksualnych w uzależnieniach. zadanie pokazać, czym jest dobrze prowadzona psychoterapia i co wolno terapeucie, a czego nie.

W modelach terapeutycznych będzie można przeczytać o psychoterapii awersji seksualnej, hipolibidemii, zaburzeniach orgazmu i erekcji u mężczyzn, leczeniu wytrysku przedwczesnego, anorgazmii, zespołach bólowych u kobiet oraz hiperseksualności. W publikacji poruszono również takie zagadnienia, jak: fizjoterapia jako element kompleksowego postępowania w dysfunkcjach seksualnych u kobiet, trudności seksualne w psychoterapii par, terapia EMDR, elementy seksuologii w praktyce ginekologicznej i urologicznej. zadanie pokazać, czym jest dobrze prowadzona psychoterapia i co wolno terapeucie, a czego nie.

Publikacja została przygotowana przez cenionych specjalistów zajmujących się psychoterapią zaburzeń seksualnych i terapeutów poznawczo-behawioralnych (psychologów i lekarzy). zadanie pokazać, czym jest dobrze prowadzona psychoterapia i co wolno terapeucie, a czego nie.

Książka jest skierowana zarówno do specjalistów zajmujących się leczeniem zaburzeń natury psychicznej, jak i pacjentów. Opracowanie ma zadanie pokazać, czym jest dobrze prowadzona psychoterapia i co wolno terapeucie, a czego nie.

W polskim piśmiennictwie zaburzenia seksualne w ujęciu psychoterapii poznawczo-behawioralnym nie miały dotąd solidnego i całościowego opracowania. Artykuły na ten temat są rozproszone w różnych monografiach i pismach specjalistycznych. Praca tego typu jest potrzebna i przydatna z kilku przyczyn: szkoła psychoterapii poznawczo-behawioralnej jest rekomendowana przez zespoły ekspertów i międzynarodowe oraz krajowe towarzystwa seksuologiczne, cechuje ją wysoka skuteczność, krótszy w stosunku do innych szkół psychoterapii czas trwania leczenia, zwiększa się populacja lekarzy oraz psychoseksuologów zainteresowanych tego typu metodami leczenia. Publikacja dobrze opracowana, praktyczna, zawiera wiele informacji, piśmiennictwo zostało dobrze wykorzystane. Z pewnością będzie pomocna w codziennej pracy seksuologów, psychoterapeutów i psychoseksuologów.
Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz,

Książka

  • ISBN: 

    978-83-200-5596-2

  • Autor: 

    Rawińska Marta

  • Wydanie: 

    1

  • Rok wydania: 

    2019

  • Format: 

    170 x 240

  • Liczba stron: 

    475

  • Oprawa: 

    twarda

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss