Lublin 2014, wydanie 2, format 170 x 240, objętość 540 str. oprawa miękka
Bardzo rzadko w neuronaukach głębokie myślenie teoretyczne na temat mózgu, jego struktury i funkcji łączy się z bogatym doświadczeniem oddanego swojej pracy klinicysty. W tym jednak podręczniku znajdzie Czytelnik dowód na to, że takie połączenie wiedzy z praktyką jest nie tylko możliwe, lecz konieczne.
Skuteczny program terapii - dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta z uszkodzeniem mózgu - nie powstaje w podręczniku, lecz w relacji terapeuta - pacjent. Zatem zgodnie z podejściem heurystycznym lansowanym przez autorkę niniejszy podręcznik rehabilitacji neuropsychologicznej nie stanowi "książki kulinarnej", lecz w pełnym sensie tego słowa - przewodnik w pewnej trudnej, ale jakże ważnej podróży. Będzie on przydatny zarówno studentom i nowym adeptom neuropsychologii, jak i klinicystom, którzy na co dzień zmagają się z tymi problemami.
Prezentowana książka spełnia w zupełności współczesne standardy tego typu publikacji pod względem doboru treści, formalnej organizacji zagadnień swoistych dla dyscypliny oraz układu wyróżnionych kategorii [...]. Czytelnik znajdzie tu szczegółowe - oparte na bogatym doświadczeniu klinicznym autorki - opisy technik, metod, programów i podejść terapeutycznych.
Z recenzji prof. zw. dr hab. Danuty Kądzielawy
Spis treści
1. Wprowadzenie do rehabilitacji neuropsychologicznej2. Zasady rehabilitacji neuropsychologicznej
3. Terapia zaburzeń świadomości
4. Terapia zaburzeń orientacji
5. Terapia zaburzeń percepcji
6. Terapia zaburzeń uwagi
7. Terapia zaburzeń pamięci
8. Terapia zaburzeń emocji i zachowania
9. Terapia zaburzeń funkcji wykonawczych
10. Poznanie osoby chorej
Aneks.
Literatura
Książka
-
ISBN:
978-83-7784-467-0
-
Autor:
Maria Pąchalska