Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Mike Ripley,
Waga produktu: 0.240 kg
EAN: 9788362195978
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: Laurum


Przeżyć udar Jak wrócić do zdrowia po udarze i żyć z nadciśnieniem

Warszawa 2010, wyd. 1,format 134 x 215, objętość 184 str., oprawa miękka

Udar odseparowuje człowieka od świata. Najpierw odseparowuje go od jego własnego mózgu i własnego ciała. Odbiera pamięć, zdolność porozumiewania się, a czasami nawet świadomość otaczającego świata. To sprawia, że pacjent izoluje się następnie od swojej rodziny i przyjaciół, pracy, życia towarzyskiego i wszystkiego tego, co znajduje się poza ścianami jego domu lub szpitalnego oddziału. Udar to okrutna choroba, którą przeżywa się w samotności.

W styczniu 2003 roku, w wieku pięćdziesięciu lat, Mike Ripley miał udar. W tej książce opowiada czytelnikom nie tylko o swojej chorobie, ale także o pierwszym roku swego życia po jej niespodziewanym ataku. Przedstawia też wiele praktycznych wskazówek i porad dla wszystkich pacjentów po udarze:

• jak pogodzić się z zanikami pamięci, spowolnieniem procesów myślowych, niezdarnością, zawrotami głowy i wieloma innymi długofalowymi skutkami udaru

• jak radzić sobie z depresją i zaburzeniami emocjonalnymi

• jak żyć z nadciśnieniem i jak z nim walczyć

• jak dobrać odpowiedni zestaw leków

Przeżyć udar jest niezwykle przydatną książką – szczególnie dla chorych, którzy doznali udaru, ich bliskich i opiekunów. Autor w sposób bardzo interesujący podaje wiele cennych informacji pozwalających zrozumieć istotę choroby. Na pewno przekona też osoby zainteresowane, że po udarze trzeba podjąć trud, aby odzyskać sprawność i że trzeba stosować się do zaleceń lekarzy, aby uniknąć chorób, które są następstwem udaru. Najlepszym sposobem na uchronienie się przed udarem jest profilaktyka. Już od młodych lat stała aktywność fizyczna, niepalenie, umiarkowane picie alkoholu, dieta śródziemnomorska, a w razie konieczności prawidłowe leczenie nadciśnienia, cukrzycy czy chorób serca pozwala w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko choroby. Książka – chociaż nie jest pesymistyczna – powinna przekonać czytelnika, że lepiej wcześniej zadbać o swoje zdrowie.

- prof. dr hab. Med. Anna Członkowska II Klinika Neurologiczna, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa   


Spis treści

Wprowadzenie
Rozdział 1. Dzień, o którym chciałoby się zapomnieć
Rozdział 2. Włamywacze
Rozdział 3. Oddział Birch
Rozdział 4. Niejeden snob zapłaciłby za to grubą forsę
Rozdział 5. Wielka ucieczka
Rozdział 6. Leki, dieta i depresja
Rozdział 7. Magia liczb
Rozdział 8. Powrót do życia
Rozdział 9. Diagnoza
Udar - ważne pytania

Książka

  • ISBN: 

    978-83-621-9597-8

  • Autor: 

    Mike Ripley

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss