Autor, Redaktor: , Jarosława Sławka, Monika Rudzińska
Waga produktu: 0.550 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 5.99 PLN
Wydawca: Via Medica

„(. .) Pierwszy tom niniejszej publikacji był poświęcony ściśle neurologicznym wskazaniom. jakimi są dystonie i spastyczność. Drugi natomiast dotyczy stosowania toksyny botulinowej w innych, rzadszych zaburzeniach, nie tylko w zakresie neurologii. Tu Czytelnik znajdzie rozdziały o stosowaniu toksyny botulinowej w zwalczaniu bólu, w leczeniu pęcherza neurogennego, nadmiernej potliwości, drżenia różnego pochodzenia oraz w innych, rzadszych, zaburzeniach ruchowych i autonomicznych. Nie wyczerpuje to wszystkich możliwości wykorzystania toksyny botulinowej w medycynie, ale daje praktyczne wskazówki w najczęstszych wskazaniach (...).

(...) Prace nad zastosowaniem toksyny botulinowej w bólu nadal trwają. Bólowi poświęcono trzy rozdziały niniejszego tomu, co podkreśla niezwykle znaczenie, jakie nadano temu ogólnomedycznemu problemowi. Są to całkiem nowe spostrzeżenia i badania ,odstające” od dotychczasowej wiedzy o mechanizmie działania toksyny botulinowej. Problem dotyczy lekarzy wszystkich specjalności, gdyż wszyscy, w większym lub mniejszym stopniu, stykają się z bólem w swojej codziennej pracy (...).

Nauka nie zna ograniczeń i cechują ją niewyczerpane możliwości rozwoju. Z upływem lat postęp wiedzy zmusza do rewizji niektórych, zdawać by się mogło utrwalonych, poglądów, metod leczenia itp. Pojawiają się również nowe choroby, wiązane z rozwojem cywilizacji, i nowe metody leczenia, dlatego co pewien czas są wydawane nowe podręczniki przedstawiające aktualny stan wiedzy na dany temat. Takim ma być niniejsza publikacja zbiorowego autorstwa, pod redakcją znawców tego problemu —prof. dr. hab. n. med. Jarosława Sławka i dr hab. n. med. Moniki R udzińskiej".

Ze Wstępu prof. dr. hab. n. med. Teofana M. Domżała

 

Książka

 • ISBN: 

  978-83-65476-09-8

 • Redaktor: 

  Jarosława Sławka, Monika Rudzińska

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2016

 • Format: 

  165 x 235 mm

 • Liczba stron: 

  302

 • Oprawa: 

  Twarda

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...