Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Piotr Kawecki,
Waga produktu: 0.180 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: Medipage


Warszawa 2005. Wyd. 1, Format 129 x 209, objętość 68 str., oprawa miękka

Ta książka jest udaną próbą wypełnienia luki istniejącej w literaturze poświęconej zagadnieniom diagnostyki ultrasonograficznej, ze szczególnym uwzględnieniem badań dopplerowskich. Autor przedstawia punkt widzenia lekarza praktyka zajmującego się na co dzień zagadnieniami diagnostyki naczyń żylnych i skupia się na przedstawieniu problemów klinicznych oraz sposobów ich oceny. Jest to połączenie doświadczeń radiologa, którego domeną jest morfologia i czynność badanej struktury, z wiedzą chirurga wykonującego zabieg operacyjny, z którym ściśle współpracuje. Rozbudowana została część poświęcona anatomii i patofizjologii naczyń żylnych kończyn dolnych, co pozwala na zrozumienie etiologii zmian patologicznych. W części poświęconej zagadnieniom badania dopplerowskiego omówione zostały podstawowe jednostki chorobowe, przedstawiony został sposób postępowania podczas badania, a także wyodrębniono częściej występujące odmiany anatomiczne naczyń będące źródłem błędów.

W końcowej części autor proponuje schematy opisów w przypadkach prawidłowych naczyń oraz częściej spotykanych patologiach.

Przejrzystości książki sprzyja duża liczba schematów i dołączone obrazy badania US6. Wszyscy musimy pamiętać o tym, że badanie dopplerowskie żył kończyn dolnych jest podstawą dla wykonywanego przez chirurga zabiegu operacyjnego. Zapoznanie się z treścią tej publikacji pozwoli uniknąć wielu błędów i polepszyć jakość opisów oraz rozpoznań USG. Dlatego gorąco polecam Państwu zapoznanie się z tą pozycją i jak najlepsze wykorzystanie jej w Waszej pracy.

Michał Elwertowski


Spis treści

Wstęp
1. Anatomia układu żylnego kończyn dolnych - część szczegółowa
1.1. Układ żylny powierzchowny
1.2. Żyły głębokie
1.3. Żyły przeszywające
2. Epidemiologia
2.1. Aspekty kliniczne niewydolności żylnej
2.2. Rodzaje żylaków
3. Przewlekła niewydolność żylna
3.1. Zakrzepica żylna
3.2. Objawy podmiotowe oraz diagnostyka różnicowa
4. Ocena ultrasonograficzna naczyń żylnych kończyn dolnych
4.1. Technika badania kończyn żylnych
5. Pooperacyjne żylaki nawrotowe
6. Protokół badania ultrasonograficznego
7. Piśmiennictwo

Książka

  • ISBN: 

    83-89769-06-9

  • Autor: 

    Piotr Kawecki

Inne tytuły z tej serii: