Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Andrzej Depko, Aleksandra Krasowska
Waga produktu: 0.59 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788320065152
Wysyłka od: 11.50 PLN

Seksuologia sądowa tom 1. Teorie, modele, badania

Seksuologia sądowa zajmuje się zagadnieniami zaspokajania popędu seksualnego w sposób odbiegający od oczekiwań społecznych lub naruszających obowiązujący porządek prawny.

Jednym z zadań seksuologii sądowej jest merytoryczne przygotowanie specjalistów, którzy będą współpracować z wymiarem sprawiedliwości w charakterze biegłych. Opiniowanie sądowo-seksuologiczne jest niezbędne w wielu postępowaniach wymagających szczególnej wiedzy i doświadczenia.

Biegły sądowy musi znać aktualne osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin opisujących seksualność człowieka. Znaczna część seksuologii wiąże się z problematyką psychologiczną, społeczną i pedagogiczną. Interdyscyplinarność seksuologii znajduje swoje odzwierciedlenie w specyfice opiniowania sądowo-seksuologicznego i przesądza o wymaganiach merytorycznych wobec osoby opiniującej. Wraz z rozwojem poszczególnych dziedzin nauki wiedza i umiejętności biegłego seksuologa wymagają stałej weryfikacji i zgodności z wymogami współczesnej nauki.

Najważniejszym tekstem tego tomu jest rozdział „Model Pola Zachowań Seksualnych – koncepcja uwarunkowań zachowań seksualnych”, przedstawiający Czytelnikowi nowatorskie spojrzenie na zachowania seksualne ludzi. Jest to autorska koncepcja opracowana na podstawie wieloletniego doświadczenia w pracy z osobami dopuszczającymi się przemocy seksualnej. W niniejszym podręczniku została ona zaprezentowana po raz pierwszy.

W poszczególnych tomach omówiono zagadnienia medyczne, psychologiczne, socjologiczne, kryminologiczne, prawne i opiniodawcze. Czytelnicy znajdą w rozdziałach najnowsze piśmiennictwo i wyniki badań prowadzonych w wiodących ośrodkach zajmujących się zagadnieniami patologii seksualnej.

W kolejnych tomach omówiono:

Teorie, modele, badania;
Opiniowanie seksuologiczne w sprawach karnych, cywilnych i nieletnich;
Praktyczne aspekty opiniowania seksuologicznego;
Wiktymologię.

Seksuologia sądowa jest adresowana nie tylko do seksuologów, psychiatrów i psychologów, lecz także prawników (sędziów, prokuratorów, obrońców).

Parametry

 • Tytuł: 

  Seksuologia sądowa Tom 1 Teorie, modele, badania

 • ISBN: 

  9788320065152

 • Redaktor: 

  Andrzej Depko, Aleksandra Krasowska

 • Rok wydania: 

  2021

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  294

 • Szerokość produktu: 

  15

 • Wysokość produktu: 

  23,5

 • Okładka: 

  Twarda

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss