Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Antoni Pruszewicz, Andrzej Obrębowski
Waga produktu: 1 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 10.50 PLN

Ze Wstępu

Po 27 latach powstaje nowy podręcznik akademicki Zarys foniatrii klinicznej, którego współautorami są przede wszystkim doświadczeni pracownicy Katedry i Kliniki Foniatrii i Audiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i osoby od wielu lat współpracujące. Szereg rozdziałów opracowano w nowym ujęciu, uwzględniając aktualne kierunki badań klinicznych.
Biostrukturę procesu komunikatywnego odniesiono do podziału czynnościowego układu nerwowego, uwypuklając znaczenie części nadrzędnej w ośrodkowych procesach przetwarzania słuchowego.
W podstawach biolingwistyki podkreślono jej związek z naukami medycznymi. Wykazano znaczenie psychologii klinicznej w diagnostyce i rehabilitacji zaburzeń komunikatywnych. Zasygnalizowano przydatność genetyki i immunologii klinicznej w praktyce foniatrycznej.
Część kliniczną zaburzeń komunikatywnych przedstawiono tradycyjnie, omawiając w kolejnych rozdziałach problematykę głosu, mowy i słuchu w wieku rozwojowym. Wprowadzono rozdział omawiający niewerbalne sposoby porozumiewania się. Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskich Foniatrów włączono zagadnienia dotyczące zaburzeń fazy ustnej i ustno-gardłowej połykania.
W rozdziale poświęconym orzecznictwu lekarskiemu przedstawiono szczegółowe zasady orzekania o zdolności do pracy, uszczerbku na zdrowiu i niepełnosprawności w chorobach głosu, słuchu, mowy i języka.

Książka

 • ISBN: 

  978-83-7597-352-5

 • Autor: 

  Antoni Pruszewicz, Andrzej Obrębowski

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2019

 • Format: 

  210 x 297

 • Liczba stron: 

  354

 • Oprawa: 

  miękka

Inne tytuły z tej serii: