Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Diane Lee,
Waga produktu: 0.530 kg
EAN: 8392032403
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: DB Publishing

Warszawa 2005, wydanie I, format 190 x 270, objętość 184 str., oprawa miękka

"Obręcz biodrowa'' przedstawia logiczne podejście do badania, oceny i leczenia okolicy lędźwiowo-miedniczno-biodrowej oraz jej współistniejących zaburzeń. Struktura i funkcja tej części są obecnie uważane za szczególnie ważne w występowaniu i rozwoju bólu krzyża. W obręczy biodrowej autor łączy ostatnie badania anatomów klinicznych z pracą kliniczną naukowców zajmujących się zaburzeniami, które pochodzą z tej anatomicznej okolicy. Istotne zagadnienia zawarte w tym nowym wydaniu:
- Ostatnie doniesienia z anatomii i biomechaniki okolicy lędźwiowo-miedniczno-biodrowej zaczerpnięte z najnowszych badań Vleeminga i innych
- Przedstawienie nowego biomechanicznego modelu, który zawiera badania naukowe i wiedzę kliniczną; niektóre z nich były prezentowane przez autora na pierwszym i drugim Światowym Kongresie Bólów Krzyża
- Opis nowych technik badania, które specyficznie testują mobilność i stabilność stawu krzyżowo-biodrowego
- Rehabilitacyjne wskazania przy niestabilności czy nieprawidłowym przenoszeniu obciążeń według zasad opisanych w pracy wydanej przez Jull, Richardson, Hodges i Hides z Brisbane, Australia.
Drugie wydanie ''Obręczy biodrowej'' przedstawia bogactwo nowych informacji, które stały się dostępne od czasu wydania pierwszej edycji. Książka ta skupia się raczej na funkcji niż na bólu i jak poprzednio, materiał prezentowany jest przez autora w sposób, który demonstruje jego trafność i zastosowanie w pracy klinicysty. Badając i lecząc w ten sposób bóle krzyża odkryjemy, że to długo oczekiwane nowe wydanie jest cennym źródłem istotnych i praktycznych informacji. Umożliwi to biomechaniczne podejście w badaniu oraz powstanie planów leczenia, które skupiają się mniej na bólu, a bardziej na odzyskiwaniu funkcji.

Spis treści

Słowo wstępne
Słownik pojęć
1. Wprowadzenie - rys historyczny
2. Anatomia rozwojowa i porównawcza
3. Embriologia, okres rozwoju i starzenie się
4. Anatomia
5. Biomechanika okolicy lędźwiowo-miedniczno-biodrowej
6. Ból i zaburzenie czynności. Proces gojenia
7. Badanie podmiotowe i przedmiotowe
8. Połączenie lędźwiowo-krzyżowe: objawy kliniczne
9. Obręcz biodrowa: objawy kliniczne
10. Staw biodrowy: objawy kliniczne
11. Mięśnie, postawa a ergonomia
Literatura

Książka

  • ISBN: 

    83-920324-0-3

  • Autor: 

    Diane Lee

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss