Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Kazimierz Kobus,
Waga produktu: 1.100 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: MEDSPORT


Warszawa 2004, wyd. 1, format 200 x 270 mm, objętość 301 str., oprawa miękka

''Atlas chirurgii plastycznej'' w znaczący sposób poszerza wiedzę z zakresu zawartego w tytule. Zawiera przegląd nowoczesnych sposobów (schematy i kolorowe zdjęcia) oraz - niejako pro memoriam - metody operacyjne, które obecnie rzadko wykonywane, ale zgodnie z ogromną wiedzą i doświadczeniem Autora, uzupełniające najnowsze osiągnięcia w tym zakresie, możliwe do wykonania w ośrodkach chirurgicznych, w których nie ma specjalisty plastyka. Książka prezentuje również znakomite wyniki leczenia pacjentów operowanych w Polsce oraz poza granicami Polski, poparte licznymi barwnymi zdjęciami.

Publikacja zawiera 33 rozdziały, w których Autor przedstawił najbardziej skomplikowane przypadki medyczne.

Za pomocą schematów pokazał w jaki sposób chirurgia plastyczna radzi sobie z przywracaniem zaburzonych proporcji i przemieszczaniem tkanek w należne im miejsca. Dotyczy to zwłaszcza wad rozwojowych np. leczenie rozszczepów wargi, których naprawa polega na rozpreparowaniu, formowaniu i umiejętnym zespalaniu tkanek. Kształtowanie i modelowanie dotyczy nie tylko tkanek miękkich, ale również kośćca, umożliwiając przywrócenie stanu pierwotnego.

Zdjęcia, nad wyraz szczegółowe, które znajdziecie Państwo w ''Atlasie chirurgii plastycznej'', są szokujące, ale jakże przekonywające w swojej wypowiedzi, ukazując jednocześnie wręcz spektakularne efekty operacji związanych z leczeniem m. in. przerostów tkankowych, mających charakter nowotworowy lub związanych z zaburzeniami rozwojowymi kości, układu limfatycznego itp.

Autor przedstawił wiele przypadków i maksymalne możliwości przywrócenia wyglądu pacjenta do stanu normalnego. Jak pisze sam autor niniejszej publikacji ''... nieomal dowolne przemieszczanie, rozciąganie i przenoszenie tkanek graniczące wręcz z science fiction...''

Publikacja ma służyć specjalistom ku, jak to określa prof. S. Kowalik, lepszemu ''zrozumieniu tkanek'', aby mogli w pełni wykorzystać ich właściwości dla modelowania i odtwarzania prawidłowych struktur anatomicznych.

''Atlas chirurgii plastycznej'' będzie doskonałym podłożem dla innych specjalistów do rozwijania i pogłębiania nabytych już umiejętności. Ponadto dla lekarzy innych specjalności książka ta będzie dowodem na to, iż nie należy załamywać rąk nawet w najgorszych przypadkach, a jedynie skierować pacjenta do właściwego specjalisty, w tym przypadku chirurga plastyka, który nie tylko zoperuje pacjenta, ale również spowoduje, aby zabieg pozostawił jak najmniej śladów.

Książka skierowana do lekarzy wielu specjalności (chirurdzy ogólni, laryngolodzy, chirurdzy dziecięcy, okuliści, onkolodzy, traumatolodzy, kombustiolodzy, neurochirurdzy, dermatolodzy) będzie miała bezpośredni wpływ na decyzję lekarza odnośnie zastosowania tej formy leczenia.

Nie tylko lekarze będą odbiorcami tego niezwykłego Atlasu, ale także potencjalni pacjenci klinik chirurgii plastycznej - ludzie pokrzywdzeni przez los, dla których przykłady zaprezentowane w tej książce dadzą nadzieję na powrót do zdrowia i pomogą w odzyskaniu wiary w możliwość normalnego, bez kompleksów,  funkcjonowania w społeczeństwie.


Spis treści

1. Rozszczepy wargi i podniebienia
2. Zniekształcenia porozszczepowe
3. Chirurgia czaszkowo-twarzowa
4. Przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych
5. Dyzostozy czaszkowo-twarzowe
6. Rzadkie rozszczepy
7. Urazy czaszkowe
8. Chirurgia szczękowo-twarzowa
9. Niedorozwój żuchwy i asymetria twarzy
10. Niedorozwój czaszkowo-twarzowy
11. Zarośnięcie stawów skroniowo-żuchwowych
12. Urazy szczękowo-twarzowe
13. Wady rozwojowe i ubytki małżowin usznych
14. Wady rozwojowe i ubytki powiek
15. Naczyniaki i znamiona barwnikowe
16. Inne wady rozwojowe i schorzenia
17. Urazy twarzy
18. Porażenie nerwu twarzowego
19. Nowotwory
20. Chirurgia ręki
21. Wady rozwojowe ręki
22. Urazy ręki
23. Choroba Dupuytrena
24. Urazy kończyn dolnych
25. Układ moczowo-płciowy
26. Oparzenia
27. Zniekształcenia pooparzeniowe
28. Odleżyny
29. Chirurgia kosmetyczna
30. Odmładzanie twarzy
31. Operacje nosa
32. Operacje piersi
33. Plastyka brzucha, tułowia i ud

Książka

  • ISBN: 

    83-908701-7-7

  • Autor: 

    Kazimierz Kobus

Inne tytuły z tej serii: