Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: C. Max Hoshino, M.D., John V. Tiberi, M.D., Thomas G. Harris, M.D., Jacek Gągała
Waga produktu: 0.4 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Medisfera

Książka ta ma być pomocą dla studentów, personelu medycznego i lekarzy w zrozumieniu i wykonywaniu podstawowych zabiegów ortopedycznych. Jako studenci i młodzi lekarze często przed rozpoczęciem leczenia pacjentów zaglądaliśmy do podręczników. Na przy­kład przed zaopatrzeniem złamania nasady dalszej kości promieniowej otwieraliśmy pod­ręcznik, aby powtórzyć anatomię, przypomnieć sobie parametry radiologiczne i wskazania do operacji. W podręczniku często zalecano „nastawienie zamknięte i unieruchomienie”, nie podając żadnych szczegółów technicznych, jak to wykonać. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma żadnej książki, która uczyłaby krok po kroku, jak prawidłowo nastawić i zaopatrzyć najczęstsze urazy. Techniki zakładania gipsu i szyny, podawania znieczulenia i metod repozycji przekazywane są przez nadzorujących nas starszych kolegów – lekarzy.

Zaczęliśmy sporządzać notatki z poszczególnych elementów częstych zabiegów, aby w miarę naszego zdobywania wiedzy stworzyć bazę informacji. „Zabiegi podstawowe i stany nagłe w ortopedii” to wynik tych właśnie notatek. Ta książka to przewodnik, jak krok po kroku wykonać najczęstsze procedury w obrębie układu mięśniowo-szkiele­towego. Przedstawiamy szczegółowo, jak leczyć pacjentów zarówno z ostrymi urazami w warunkach szpitalnego oddziału ratunkowego, jak i pacjentów z chorobami zwyrodnie­niowymi w ambulatorium. Każdy zabieg jest opisany od początku do końca, z uwzględ­nieniem metod znieczulenia, ułożenia pacjenta, etapów zabiegu oraz unieruchomienia (jeśli jest to konieczne). Ponadto zamieściliśmy przydatne wskazówki i nasze zawodowe sekrety, których nauczyliśmy się w trakcie pracy z wieloma pacjentami.

Ponieważ podręcznik powstał na podstawie naszego doświadczenia zawodowego, zawiera zatem nasze sposoby leczenia. W wielu przypadkach istnieje wiele metod, które można z powodzeniem stosować. Staraliśmy się przedstawić różne alternatywne sposoby wykonania poszczególnych zabiegów, a czytelnik podejmie ostateczną decyzję o leczeniu pacjenta, opierając się na własnej ocenie klinicznej. Mamy nadzieję, że ten podręcznik będzie dla czytelników przydatnym przewodnikiem w leczeniu pacjentów.

Spis treści:

ROZDZIAŁ 1

Zakładanie gipsu i szyny

ROZDZIAŁ 2

Bark i ramię

ROZDZIAŁ 3

Łokieć i przedramię

ROZDZIAŁ 4

Nadgarstek i dłoń

ROZDZIAŁ 5

Miednica, staw biodrowy i udo

ROZDZIAŁ 6

Staw kolanowy i podudzie

ROZDZIAŁ 7

Staw skokowo-goleniowy

ROZDZIAŁ 8

Stopa 

Książka

 • ISBN: 

  978-83-63367-09-1

 • Autor: 

  C. Max Hoshino, M.D., John V. Tiberi, M.D., Thomas G. Harris, M.D.

 • Redaktor: 

  Jacek Gągała

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2017

 • Liczba stron: 

  204

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...