Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , J. Izdebska, C. A. Bradford
Waga produktu: 0.400 kg
EAN: 9788360290156
Wysyłka od: 9.90 PLN

Wrocław 2006, wydanie 1, format 167 x 224, objętość 224 str., oprawa miękka

Celem publikacji jest przybliżenie studentom zasad zbierania wywiadu i badania okulistycznego oraz zastosowania właściwego postępowania terapeutycznego. Książka stanowi źródło istotnych informacji, niezbędnych do zrozumienia i leczenia chorób oczu.
W kolejnych rozdziałach przedstawiono zasady postępowania w wybranych problemach chorobowych, takich jak nagła utrata wzroku, postępujące upośledzenie widzenia, zespół czerwonego oka, niedowidzenie czy zez. Na uwagę zasługują rozdziały poświęcone urazom oka i oczodołu, a także objawom okulistycznym w przebiegu chorób układowych.

W ostatnim rozdziale zaprezentowano leki stosowane w schorzeniach oczu oraz wpływ innych leków na narząd wzroku. Liczne ryciny oraz barwne fotografie stanowią ogromną zaletę książki. Ponadto na końcu każdego rozdziału zamieszczono pytania testowe, umożliwiające sprawdzenie zdobytej wiedzy i ukierunkowane na rozwiązywanie praktycznych problemów. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do studentów akademii medycznych, a także lekarzy specjalizujących się w okulistyce.

Spis treści

SKRÓCONY SPIS TREŚCI
1. Badanie oka
2. Nagła utrata widzenia
3. Postępujące upośledzenie widzenia
4. Oko czerwone
5. Urazy oka i oczodołu
6. Niedowidzenie i zez
7. Neurookulistyka
8. Objawy z narządu wzroku w przebiegu chorób układowych
9. Leki i narząd wzroku

Książka

  • ISBN: 

    978-83-60290-15-6

  • Redaktor: 

    J. Izdebska, C. A. Bradford

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss