Wrocław 2006, wydanie 1, format 167 x 224, objętość 224 str., oprawa miękka
Celem publikacji jest przybliżenie studentom zasad zbierania wywiadu i badania okulistycznego oraz zastosowania właściwego postępowania terapeutycznego. Książka stanowi źródło istotnych informacji, niezbędnych do zrozumienia i leczenia chorób oczu.
W kolejnych rozdziałach przedstawiono zasady postępowania w wybranych problemach chorobowych, takich jak nagła utrata wzroku, postępujące upośledzenie widzenia, zespół czerwonego oka, niedowidzenie czy zez. Na uwagę zasługują rozdziały poświęcone urazom oka i oczodołu, a także objawom okulistycznym w przebiegu chorób układowych.
W ostatnim rozdziale zaprezentowano leki stosowane w schorzeniach oczu oraz wpływ innych leków na narząd wzroku. Liczne ryciny oraz barwne fotografie stanowią ogromną zaletę książki. Ponadto na końcu każdego rozdziału zamieszczono pytania testowe, umożliwiające sprawdzenie zdobytej wiedzy i ukierunkowane na rozwiązywanie praktycznych problemów. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do studentów akademii medycznych, a także lekarzy specjalizujących się w okulistyce.
Spis treści
SKRÓCONY SPIS TREŚCI1. Badanie oka
2. Nagła utrata widzenia
3. Postępujące upośledzenie widzenia
4. Oko czerwone
5. Urazy oka i oczodołu
6. Niedowidzenie i zez
7. Neurookulistyka
8. Objawy z narządu wzroku w przebiegu chorób układowych
9. Leki i narząd wzroku
Książka
-
ISBN:
978-83-60290-15-6
-
Redaktor:
J. Izdebska, C. A. Bradford