Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: R.A. Hitchings, D.J. Spalton, P.A. Hunter, J. Szaflik
Waga produktu: 3.630 kg
EAN: 9788360290705
Wysyłka od: 9.90 PLN


Wrocław 2007, wydanie 1, format 250 x 235, objętość 830 str., oprawa twarda

Umiejętności potrzebne do studiowania na wyższej uczelni nie pojawiają się nagle w pełni wykształcone, podobnie jak budynek nie pojawia się gotowy znikąd - pracę nad nim zaczyna się od fundamentów. Rozwijać i doskonalić te umiejętności możemy na każdym etapie nauki, w toku praktyki, za sprawą błędów i prób, dzięki wsparciu innych i własnej refleksji. Zaskakujące, jak bardzo nasze myślowe i językowe zdolności rozwijają się dzięki wytrwałemu studiowaniu.

Istnieją jednak elementarne podstawy, które mogą pomóc wystartować z dogodnej pozycji, nauczą korzystania z dróg na skróty i usprawnią proces uczenia się. Niniejszy Podręcznik umiejętności studiowania powstał w oparciu o praktyczne doświadczenia studentów na przestrzeni dziesięciu lat. Główne założenia tej książki testowało ponad 50 tysięcy studentów i wykładowców, a ich komentarze zostały włączone do obecnego wydania. Jest to przewodnik, z którego możesz korzystać albo swobodnie wybierając to, czego potrzebujesz, albo też pracując kolejno nad rozdziałami poświęconymi konkretnym aspektom uczenia się.

Dzięki niezwykle czytelnej strukturze książki, przejrzyście wyodrębnionym stałym działom

oraz atrakcyjnej szacie graficznej z setkami ciekawych ilustracji przybliżających omawiane zagadnienia Podręcznik umiejętności studiowania stał się podstawową lekturą dla studentów

na wielu europejskich uniwersytetach.

W Atlasie okulistyki klinicznej, oprócz ogromnego zbioru obrazów fotograficznych, zamieszczono interpretację różnych objawów poszczególnych jednostek chorobowych, ich patogenezę, a także podstawowe informacje z zakresu embriologii, anatomii oraz fizjologii, wiążące się z opisywanymi chorobami oczu. W celach edukacyjnych omówiono także jednostki chorobowe rzadko spotykane w praktyce klinicznej.

Publikacja skierowana jest do wszystkich praktykujących okulistów i osób przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych.


Spis treści

Badanie okulistyczne
Powieki
Spojówka: schorzenia i guzy
Choroby infekcyjne zewnętrznych struktur oka
Alergiczne choroby oczu, zapalenie nadtwardówki oraz zapalenie twardówki
Rogówka
Jaskra pierwotna
Jaskra wtórna
Błona naczyniowa
Zapalenia wewnątrzgałkowe
Soczewka
Ciało szkliste oraz choroby siatkówki i ciała szklistego
Prawidłowa siatkówka, metody obrazowania siatkówki i interpretacja zmian patologicznych
Siatkówka: choroby naczyniowe I
Siatkówka: choroby naczyniowe II
Zwyrodnienie siatkówki, dystrofie siatkówki
Tarcza nerwu wzrokowego
Zez
Neurookulistyka
Oczodół i układ łzowy

Książka

  • ISBN: 

    978-83-60290-70-5

  • Autor: 

    R.A. Hitchings, D.J. Spalton, P.A. Hunter

  • Redaktor: 

    J. Szaflik

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss