Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: B. Aehlert, Jacek Smereka
Waga produktu: 0.3 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788367447157
Wysyłka od: 8.00 PLN

Podręcznik w przystępny sposób, ale poparty aktualną wiedzą oraz doskonałej jakości rycinami i czytelnymi schematami ukazuje algorytmy postępowania w stanach zagrożenia życia. W książce przedstawiono nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także liczne uwagi, porady i algorytmy o charakterze praktycznym, które mogą i powinny być wykorzystane w codziennej pracy zawodowej. Podręcznik obejmuje nie tylko kwestie związane z rozpoznawaniem stanów zagrożenia życia oraz podejmowaniem podstawowej i zaawansowanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale również podstawy pracy zespołowej i kierowania zespołem. Omówiono w nim też wentylację przyrządową i bezprzyrządową, monitorowanie zapisu EKG, defibrylację i inne formy elektroterapii. Szeroko opisano zagadnienia niewydolności oddechowej, rozpoznawania i leczenia zaburzeń rytmu serca, w tym bradykardii i tachykardii, postępowania w rytmach związanych z zatrzymaniem krążenia,
rozpoznawania i leczenia ostrych zespołów wieńcowych i udaru mózgu. Niezwykle cenne są opisy przypadków z praktyki klinicznej i pytania kontrolne wraz z ich dokładnym omówieniem.
Podręcznik ten będzie wartościową pomocą nie tylko dla uczestników kursów ACLS, do których stanowi doskonałe przygotowanie teoretyczne, ale także dla studentów ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa i medycyny, dla lekarzy oraz stomatologów, fizjoterapeutów i pozostałych przedstawicieli zawodów medycznych.
Każda osoba zawodowo związana z ochroną zdrowia powinna zapoznać się z tym podręcznikiem, tak aby w przypadku nagłego zagrożenia życia pacjenta móc aktywnie uczestniczyć w działaniach ratunkowych. Publikacja stanowi też doskonałe źródło wiedzy teoretycznej dla starających się o uczestnictwo w kursach praktycznych.

Dr hab. Jacek Smereka, prof. UMW
Specjalista anestezjologii, intensywnej terapii i medycyny ratunkowej
Kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Spis treści:

1. Łańcuch przeżycia i wysokiej jakości resuscytacja krążeniowo-oddechowa 1
2. Zespoły 21
3. Ocena pacjenta i metody resuscytacji 39
4. Pacjent z niewydolnością oddechową 99
5. Bradykardie 111
6. Częstoskurcze 131
7. Rytmy związane z zatrzymaniem krążenia 161
8. Ostre zespoły wieńcowe 193
9. Ostry udar niedokrwienny mózgu 243
10. Test 265

Parametry

 • Tytuł: 

  ACLS Zaawansowane czynności resuscytacyjne

 • ISBN: 

  9788367447157

 • Autor: 

  B. Aehlert

 • Redaktor: 

  Jacek Smereka

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  6

 • Liczba stron: 

  272

 • Szerokość produktu: 

  21

 • Wysokość produktu: 

  27

 • Okładka: 

  miękka

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss