Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Eugeniusz Baran,
Waga produktu: 0.350 kg
EAN: 9788360135280
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: Medical Tribune


Warszawa 2007, wyd. 1, format 165 x 235, objętość 166 str., oprawa miękka

Od kilku lat w kolejnych numerach czasopisma Medycyna po Dyplomie prezentowane są zagadnienia z. dermatologii klinicznej w formie opisu przypadków z zestawem pytań sprawdzających wiedze czytelnika oraz komentarzem i zalecaną literatur.) uzupełniającą. Niezwykle cenną inicjatywą redakcji jest zebranie opublikowanych już opisów jednostek chorobowych w jednym tomie. Taka forma ułatwi dermatologom szkolenie się w zakresie dermatologii klinicznej. Podstaw;) skutecznej pomocy choremu jest właściwe rozpoznanie choroby. Moi nauczyciele zawsze podkreślali, że nie powinno się rozpoczynać leczenia bez rozpoznania choroby. Mając pewne rozpoznanie, zawsze można sięgnąć do odpowiedniej literatury i wybrać najlepsze dla pacjenta leczenie.

Myślę, że dużym ułatwieniem w postawieniu rozpoznania przez rozpoczynającego praktykę lekarza jest dobra znajomość topografii chorób skórnych, ich najczęstsze umiejscowienia w określonych okolicach skóry. Natomiast wiedza o rzadkiej i nietypowej lokalizacji jest konieczna dla lekarza specjalisty.

W redakcji tego pierwszego tomu Dermatologia. Przypadki z komentarzami przyjęliśmy właśnie zasadę układu opisu poszczególnych przypadków w zależności od lokalizacji. W rozdziale wstępnym przedstawiono główne zasady topografii dermatologicznej, a następnie pogrupowano według tych reguł przypadki chorobowe. W ostatniej części zawarto odpowiedzi do pytań oraz komentarze. Wszystkie zamieszczane w książce przypadki pochodzą z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-60135-28-0

  • Autor: 

    Eugeniusz Baran

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss