Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Kazimierz B. Starowieyski,
Waga produktu: 0.270 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788389678447
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: WSZKiPZ Warszawa

Warszawa 2010, wydanie 1, format 155 x 230, objętość 156 str., oprawa miękka

Podręcznik akademicki Profesora Kazimierza Starowieyskiego jest nowoczesnym wprowadzeniem w świat materiałów. Autor rozpoczyna od podstaw decydujących o właściwościach materiałów -charakteru wiązań chemicznych, oddziaływań międzycząsteczkowych, i struktury materiałów. Ten fundament umożliwia zrozumienie i przewidywanie właściwości materiałów, ich trafne odbieranie, a często daję podstawę do usuwania wad stosowanych materiałów.

Kolejne rozdziały Autor poświęca omawianiu podstawowych grup materiałów poczynając od materiałów naturalnych poprzez polimery, ceramikę po materiały metaliczne i materiały specjalne. W odrębnym rozdziale Autor omawia sposoby wydłużania okresu użytkowania materiałów, a po nieuchronnym zużyciu metody utylizacji.

Książka napisana jest zwięźle i przejrzyście z licznymi tablicami, wykresami i rysunkami poglądowymi ułatwiającymi zrozumienie i przyswojenie obszernej wiedzy. Temu celowi przyporządkowane są także wyodrębnione w ramkach kwestie o szczególnym znaczeniu.

Profesor Starowieyski kieruje swoją książkę do kosmetologów, ale sądzę, że będzie to pozycja bardzo pożyteczna dla studentów innych kierunków materiałowych. Kosmetolodzy znajdą w tym podręczniku akademickim wiedzę użyteczną do optymalnego doboru materiałów konstrukcyjnych w procesach technologicznych i materiałów do form użytkowych produktów kosmetycznych.

Sądzę, że ten unikalny podręcznik oddaje osobowość Autora - uczonego o wielkim dorobku naukowym w dziedzinie chemii, znającego bezpośrednio przemysł, technologie i mającego bogatą praktykę w tworzeniu nowych materiałów. Zresztą kompetencje i osiągnięcia Profesora Starowieyskiego daleko wykraczają w te dziedziny - jest uznanym artystą malarzem, instruktorem narciarskim, doświadczonym żeglarzem.

Materiałoznawstwo to dziedzina interdyscyplinarna i tylko Autor o tak głębokiej wiedzy w tych rozległych obszarach oraz bogatym doświadczeniu mógł napisać kompetentnie podręcznik akademicki przyjazny w studiowaniu. Liczne maksymy w tekście skłonią z pewnością wielu studiujących do refleksji wykraczającej poza świat materiałów.

Spis treści

1. Pojęcia wstępne
2. Wiadomości ogólne
3. Wielkocząsteczkowe materiały organiczne:: naturalne niemodyfikowane, modyfikowane i syntetyczne
4. Tworzywa ceramiczne
5. Materiały metaliczne
6. Nowe technologie materiałowe i wyroby specjalne
7. Wpływ środowiska, działalności człowieka i czasu na procesy niszczące materiały
8. Wpływ działalności człowieka na środowisko naturalne oraz środowiska na człowieka
9. Zakończenie

Książka

  • ISBN: 

    978-83-89678-44-7

  • Autor: 

    Kazimierz B. Starowieyski

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss