Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Ryszard Glinka,Marzena Glinka,
Waga produktu: 0.710 kg
EAN: 9788392351719
Wysyłka od: 9.90 PLN

Łódź 2008, wyd. 2 rozszerzone, format 165 x 235, objętość 423str., oprawa miękka

Nowe, rozszerzone wydanie podręcznika Receptura kosmetyczna autorstwa prof. dr hab. Ryszarda Glinki - wybitnego znawcy zagadnień chemii kosmetycznej i farmacji, twórcy polskiej akademickiej kosmetologii stało się koniecznością nie tylko ze względu na wyczerpanie się całego nakładu wydania pierwszego i oczekiwania czytelników, ale również ze względu na postęp nauki i związaną z tym potrzebą dokonania uzupełnień.

Ten bardzo nowoczesny podręcznik przeznaczony w zasadzie dla studentów kosmetologii, kosmetologów, specjalistów chemii kosmetycznej ze względu na swój interdyscyplinarny charakter może być również bardzo przydatny lekarzom różnych specjalności zajmującym się problemami medycyny i dermatologii estetycznej.

Prof. dr hab. med. Andrzej Kaszuba Klinika Dermatologii i Dermatologii Dziecięcej UM w Łodzi

Z dużą przyjemnością czytam każdą nową książkę Pana prof. Glinki, który zawsze w doskonały sposób przekazuje wiedzę naukowca praktykom. Łącząc osiągnięcia nauk farmaceutycznych, medycznych, chemicznych oraz swe bogate doświadczenie w kosmetologii, w sposób bardzo przystępny przybliża czytelnikowi, często nawet skomplikowane, procesy odbywające się w organizmie człowieka.

Książka ta przedstawia nowoczesne spojrzenie na kosmetykę. Pokazuje, że wykożystanie naturalnych surowców roślinnych w nowoczesnych formach kosmetyków, w najbliższym okresie ukształtuje kierunek produkcji. Ponadto szczegółowe opisy tak wielu aktywnych substancji roślinnych, możliwość zastosowania ich w praktyce, czyni książkę tę niezwykle przydatną dla wszystkich zainteresowanych kosmetykami, w aspekcie zarówno produkcji jak i stosowania

mgr Zenon Ziają

Spis treści

1. Nowe idee w transdermlnych systemach terapeutycznych
2. Roślinne substancje biologicznie czynne
3. Ekstrakty roślinne
4. Oleje roślinne w farmacji, kosmetyce i dietetyce
5. Kwasy oraz ich sole
6. Hormony
7. Wybrane receptury kosmetyczne
8. Wybrane przykłady zastosowań
9. Kosmetyki kolorowe
10. Zastosowanie surowców roślinnych w wybranych afrodyzjakach
11. Perfumeria - nauka o delikatnym ulatnianiu

Książka

  • ISBN: 

    978-83-923517-1-9

  • Autor: 

    Ryszard Glinka,Marzena Glinka

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss