Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Klamczyńska Maria, Kopaczewska Ewa, Skocka-Pietruszewska Agnieszka
Waga produktu: 0.715 kg
EAN: 9788320055795
Wysyłka od: 9.90 PLN

Atlas podologiczny. Patologie skóry i paznokci jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym publikacją obejmującą całościowo zagadnienia dotyczące anatomii, fizjologii oraz patologii skóry stóp i paznokci. Omówiono w nim:
·    budowę i funkcje stóp oraz paznokci z uwzględnieniem odrębności,
·    badanie podologiczne oraz wybrane medyczne metody diagnostyczne, niezbędne w rozpoznaniu i ocenie zmian patologicznych,
·    choroby zakaźne stóp i paznokci o różnej etiologii – wirusowe, bakteryjne i grzybicze,
·    zmiany niezakaźne stóp i paznokci związane z działaniem różnych czynników fizycznych, mechanicznych, chemicznych, zaburzenia rogowacenia, choroby alergiczne.
Opracowanie stworzono z myślą o praktykujących podologach i studentach kosmetologii ze specjalizacją podologiczną. Książka może być również pomocna dla osób pracujących w zawodach pokrewnych, związanych z pielęgnacją i ochroną zdrowia. Ogromną zaletą Atlasu podologicznego… są liczne zdjęcia oraz ryciny wykonane przez jedną z Autorek.     
 
 
„Autorki trafnie dobrały układ Atlasu podologicznego…, zaczynając od informacji z nauk podstawowych, przechodząc przez metody diagnostyczne skończywszy na opisie schorzeń skóry stóp i paznokci. (…) Opisy anatomii szczegółowej (skóra, paznokcie) oraz metod diagnostycznych czy rozdziały dotyczące opisu schorzeń skóry stóp oraz paznokci są zgodne z najnowszymi doniesieniami i jednocześnie napisane niezwykle praktycznie. (…) Recenzowana publikacja ze względu na przystępny charakter, merytoryczną treść oraz liczne kolorowe fotografie może być doskonałym źródłem wiedzy dla podologów, kosmetologów oraz innych specjalistów zajmujących się w codziennej pracy zawodowej profilaktyką diagnostyką i leczeniem schorzeń stóp. Może też służyć jako literatura uzupełniająca dla studentów licznych kierunków związanych z ochroną zdrowia.”
Fragm. z recenzji dr. n.med. Pawła Kołodziejskiego,
chirurga stopy i stawu skokowego, specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
Adiunkta w Katedrze Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
 
 
Atlas podologiczny… jest książką która kompleksowo opisuje wszystkie zagadnienia podologii, dziedziny która w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Ten dynamiczny rozwój jest związany ze stale rosnącą świadomością społeczeństwa na temat możliwości korekcji defektów i schorzeń stóp, a tym samym rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi. Atlas wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i daje możliwość uzupełnienia wiedzy profesjonalistom oraz osobom zainteresowanych zagadnieniem. (…) Każda cześć książki jest bogato ilustrowana. Zwraca uwagę starannie dobrana i liczna literatura. Wszystkie jej części są ciekawie i zrozumiale napisane.”
Fragm. z recenzji dr n. med. Kamili Padlewskiej,
specjalisty dermatologii,

Profesor Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie

Książka

 • ISBN: 

  978-83-200-5579-5

 • Autor: 

  Klamczyńska Maria, Kopaczewska Ewa, Skocka-Pietruszewska Agnieszka

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2018

 • Format: 

  210 x 255

 • Liczba stron: 

  174

 • Oprawa: 

  twarda

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss