Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , A. Emeryk, R. Kurzawa, A. Bręborowicz
Waga produktu: 0.500 kg
EAN: 9788360290569
Wysyłka od: 9.90 PLN

Wrocław 2006, wyd. 1, format 165 x 235, objętość 258 str., oprawa twarda

Po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym ukazuje się publikacja kompleksowo przedstawiająca wiedzę z zakresu terapii inhalacyjnej chorób układu oddechowego u dzieci.

Autorzy zaprezentowali w podręczniku szeroką wiedzę, począwszy od podstaw teoretycznych aerozoloterapii oraz dostępnych metod inhalacji, poprzez szczegółowe przedstawienie poszczególnych leków aerozolowych, a skończywszy na prezentacji terapii inhalacyjnych wybranych jednostek chorobowych. Nie zapomnieli także wspomnieć o ważnych dla efektywności leczenia aspektach dotyczących techniki prawidłowej inhalacji oraz o błędach popełnianych przez pacjentów. Cennym dodatkiem są zamieszczone na końcu książki tabele obejmujące kilkadziesiąt preparatów aerozolowych zarejestrowanych w Polsce. Uzupełnieniem publikacji jest płyta CD, która prezentując techniki inhalacyjne, oraz zestawienie leków stanowiących przydatną pomoc w codziennej praktyce lekarskiej.

Przejrzystość publikacji, tabele oraz ryciny, a także przystępny język czynią z niej niezwykle ciekawą pomoc dydaktyczną. Adresowana jest ona do lekarzy pulmonologów, alergologów, pediatrów, a także lekarzy rodzinnych. Z pewnością pomocna będzie również pielęgniarkom zajmującym się stosowaniem aerozoloterapii.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-60290-56-9

  • Redaktor: 

    A. Emeryk, R. Kurzawa, A. Bręborowicz

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss