Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Veronica L.Gunn, Christian Nechyba
Waga produktu: 0.410 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 8389015722
Wysyłka od: 9.90 PLN

Kraków 2004, wydanie 1, format 124 x 194, objętość 454 str., oparwa miękka

Kolejne edycje The Hariet Lane Handbook od ponad 50 lat ułatwiają pracę rezydentom na oddziałach pediatrycznych i innym lekarzom opiekującym się dziećmi. Ten jedyny w swoim rodzaju podręcznik codziennej praktyki wykorzystywany jest przez wielu lekarzy w USA jako źródło informacji niezbędnych przy łóżku pacjenta.

W vademecum znajdzie czytelnik klasyczne narzędzia kliniczne, takie jak wytyczne dotyczące diagnostyki, zalecanych badań pomocniczych, informacje o metodach leczenia, a także szczegółowe algorytmy postępowania w stanach nagłych, opracowane z uwzględnieniem osobistych doświadczeń lekarzy pracujących w Johns Hopkins Hospital.

Indeks leków stanowiący istotną część podręcznika, zawiera liczne informacje umożliwiające skuteczne i bezpieczne stosowanie leków u dzieci. Uwzględniono w nim dawki i sposób podawania leków, a także informacje o ich stosowaniu u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Lista leków została zaktualizowana i uzupełniona.

Polska edycja vademecum Harriet Lane zawiera liczne komentarze redakcji i konsultantów, dostosowujące treść książki do warunków polskich. Zamieszczono w niej także aktulne siatki centylowe opracowanena populacji polskich dzieci, uwzględniono obowiązujący kalendarz szczepień, a indeks leków poszerzono o aktualne informacje dotyczące dostępności w Polsce i zarejestrowanych wskazań poszczególnych preparatów.

Spis treści

TOM II
25. Biostatystyka i EBM
26. Leki
27. Analgezja i sedacja
28. Wybrane zagadnienia z farmakoterapii
29. Dawkowanie leków u dzieci z niewydolnością nerek
Indeks

Książka

  • ISBN: 

    83-89015-72-2

  • Redaktor: 

    Veronica L.Gunn, Christian Nechyba

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss