Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Adam Zborowski,
Waga produktu: 0.520 kg
Wysyłka od: 5.99 PLN
Wydawca: AZ

Kraków 2010, wydanie 2, format 165 x 235, objętość 315 str., oprawa miękka

Od czasu opublikowania pierwszego wydania masażu w wybranych jednostkach chorobowych minęło 10 lat. To bardzo długo, uwzględniając postęp w medycynie i rehabilitacji. To również 10 lat pracy pedagogicznej, która wykazała niedostatki pierwszego wydania. W nowym, drugim wydaniu, które oddaję Czytelnikowi do ręki poszerzyłem treści dotyczące wybranych przeze mnie chorób, rozbudowałem metodykę zabiegu, dołączyłem elementy diagnostyki oraz podstawowe wskazania i przeciwwskazania dotyczące każdej jednostki chorobowej. Ponieważ książka ma być pomocna przy nauczaniu masażystów, w metodyce zabiegu oparłem się na metodach masażu ujętych w podstawie programowej dla zawodu technik masażysta, mimo, że istnieją inne specjalistyczne metody leczenia. Nie należy więc przedstawionej przeze mnie metodyki zabiegów traktować jako jedynego możliwego schematu postępowania, a raczej jako jeden z wielu sposobów leczenia masażem.

Mimo rezygnacji z omówienia chorób obecnie rzadziej spotykanych, poszerzenie treści spowodowało wzrost objętości opracowania. Z tego powodu całość masażu w wybranych jednostkach chorobowych będzie się składała z trzech, a nie jak w pierwszym wydaniu, dwóch części. Do korzystania z niniejszego opracowania konieczna jest znajomość książek dotyczących podstawowych metod masażu:
Masaż klasyczny, wyd. IV, Masaż segmentarny, wyd. III, Drenaż limfatyczny, wyd. III.
Mam nadzieję, że to nowe trzytomowe opracowanie okaże się przydatne przy nauczaniu masażu, jak również w pracy zawodowej wykwalifikowanych masażystów.
Adam Zborowski

Spis treści

1. CHOROBY REUMATYCZNE
Reumatoidalne zapalenie stawów (rzs)
Twardzina układowa
Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (zzsk)
Choroba zwyrodnieniowa - wprowadzenie
Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego
Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego
Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
Zapalenie okołostawowe łokcia
Zespół bolesnego barku (phs)
Zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych
Fibromialgia
Postrzał
2. URAZY
Rany
Blizny
Skręcenia
Zwichnięcia
Złamania
Amputacje
Wybrane diagnozy
Bibliografia

Książka

  • ISBN: 

    978-83-87046-16-3

  • Autor: 

    Adam Zborowski

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...