Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Leszek Magiera,
Waga produktu: 0.390 kg
EAN: 9788390233888
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: BIO-STYL

2007, wydanie 1, format 160 x 230, objętość 245 str., oprawa miękka

Tradycyjna Medycyna Wschodnia rozpatruje człowieka całościowo (holistycznie), nie dzieli tego, co niepodzielne: rozumu nie oddziela od ciała, choroby od osobowości chorego, przyczyny choroby od jej przebiegu ani części ciała od siebie. Jej celem jest ochrona życia ludzkiego przez ochronę warunków, w których ono najlepiej się rozwija, a najlepszym lekarstwem na chorobę jest zapobieganie. Jedną z metod zapobiegania chorobom jest masaż całego ciała.

Człowiek współczesny, ponaglany tempem życia, narażony jest na stany zakłócające normalną równowagę między zdrowiem psychicznym i fizycznym. Czynniki powodujące choroby cywilizacyjne mogą mieć podłoże psychiczne, fizyczne i społeczne. Aby zachować równowagę ducha i ciała, należy aktywnie przeciwdziałać tym negatywnym następstwom, wpływając na odnowę sił życiowych. W procesie odnowy biologicznej znaczącą rolę odgrywają różne formy masażu całego ciała, wykonywane przy muzyce relaksacyjnej.

Istotną cechą masaży orientalnych jest oddziaływanie na wewnętrzną energię życiową w celu zrównoważenia jej krążenia w całym organizmie. Poddawanie się tym zabiegom normalizuje krążenie energii i procesy fizjologiczne w organizmie człowieka, wpływa na likwidowanie objawów stresu i przemęczenia, relaksuje, przywraca wewnętrzny spokój i siły witalne.

Spis treści

Od Autora
1. Podstawy filozofii medycyny orientalnej
2. Masaż chiński Tui Na
3. Masaż hawajski Lotni Lomi Nui
4. Masaż japoński Shiatsu
5. Masaż tybetański energetyczny

Książka

  • ISBN: 

    978-83-902338-8-8

  • Autor: 

    Leszek Magiera

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss