Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Esme Floyd, Mary Atkinson,
Waga produktu: 1.250 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: KDC

Warszawa 2009, wydanie 1, format 210 x 260, objętość 320 str., oprawa miękka

"Masaż to jeden z najwspanialszych prezentów, jakie możesz sprawić swojemu ciału. Stosowany od tysiącleci dla poprawy ogólnego samopoczucia, uchodzi współcześnie za jedną z najskuteczniejszych metod łagodzenia stresu i usuwania napięcia po ćwiczeniach sportowych. Wpływa korzystnie na ciało i umysł, leczy najrozmaitsze dolegliwości, wspomaga krążenie, odmładza zmęczone ciało, dodaje wigoru, pomaga zachować ruchomość i elastyczność stawów oraz mięśni, poprawia też ich ogólną kondycję.

Wielka księga masażu dostarczy ci wiedzy o korzyściach z tej metody terapii i pozwoli rozwinąć niezbędne umiejętności, by podzielić się czułym, leczniczym dotykiem z partnerem, przyjaciółmi i członkami rodziny. Dzięki objaśnieniu podstawowych technik i szczegółowym instrukcjom masowania poszczególnych części ciała będziesz mógł opracować własny styl masażu i dostosować go do potrzeb swoich najbliższych. Ten rzetelny, przystępnie napisany podręcznik to doskonałe wprowadzenie dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć profesjonalnych technik masażu.

• Nauka masażu poszczególnych części ciała – głowy, szyi, ramion, pleców, klatki piersiowej, brzucha, rąk, nóg, dłoni i stóp – wraz z objaśnieniami, co robić należy, a czego robić nie wolno.

• Podstawy anatomii człowieka, której znajomość zwiększy skuteczność masażu.

• Dokładne, objaśnione krok po kroku instrukcje masowania techniką effleurage’u i petrissage’u, masażu rozkurczowego i rozciągającego, techniki „mimośród i wrzeciono”, masażu kompresującego i liftingującego.

• Techniki automasażu łagodzącego bóle pleców, napięciowe bóle głowy, urazy przeciążeniowe oraz skurcze mięśniowe.

• Osobne części poświęcone indyjskiemu masażowi głowy oraz masażowi dłoni i stóp, na których podstawie można opracować pełny, dostosowany do konkretnych potrzeb zabieg.

Mary Atkinson od ponad 20 lat pisze artykuły o zdrowiu i kulturze fizycznej do najlepszych czasopism i portali internetowych. Zawodowa masażystka i refleksolog, prowadzi prywatną klinikę chorób wywołanych stresem.

Esme Floyd jest niezależną autorką licznych publikacji z dziedziny nauk ścisłych, medycyny i zdrowego stylu życia. Konsultuje też filmy dokumentalne dla Discovery Chanel i BBC."

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7404-964-1

  • Autor: 

    Esme Floyd, Mary Atkinson

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...