Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Susan Mumford,
Waga produktu: 0.600 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Skarbnica Wiedzy

wyd. 1, format 195 x 260, objętość 192 str., oprawa miękka

Kiedy się czegoś uczymy, nieoceniony jest praktyczny instruktaż. Najlepiej uczyć się naśladując czyjeś ruchy, ręka w rękę, dlatego masaż został tu przedstawiony w sposób najbardziej zbliżony do tego, w jaki byłby uczony na kursie. Przyswajanie wiedzy odbywa się tam, oczywiście, etapami i z pewnością materiał nie jest przedstawiany od razu. Nauka masażu została więc podzielona na jasne, łatwe etapy, z możliwością przećwiczenia każdego etapu przed przejściem do następnego. Każdy rozdział opiera się na tym, czego się już nauczyliśmy. Zapewne chcielibyśmy od razu wypróbować każdy krok, ale chodzi o to, żeby najpierw opanować pewien zestaw ruchów, z którego można później stworzyć swój własny masaż.

W pierwszym rozdziale, ''Zanim zaczniesz'', znajduje się podstawowy przewodnik po anatomii i fizjologii. Ukazuje on obrazowo, gdzie dokładnie będziemy umieszczać ręce. Trzeba jednak podkreślić, że jest to informacja drugoplanowa — teoretyczne podejście do masażu zawsze bardziej przeszkadza niż pomaga.

W drugim rozdziale, ''Zaczynamy'', zawarte są porady z zakresu aromatoterapii, informacje o olejkach i esencjach aromatycznych, które można użyć do masażu, aby wzmocnić jego efekt terapeutyczny, wraz z paroma prostymi przepisami do wypróbowania. Następnie umieszczone są pewne wstępne ćwiczenia, służące zaznajomieniu się z własnym ciałem, poznaniu swojej podatności i ograniczeń, zanim zaczniemy pracować na kimś innym. To będzie pomocne w późniejszej pracy z partnerem. Ruchy przyswajamy stopniowo, wypróbowując je najpierw na sobie. Rozdział zawiera też pewne wskazówki, jak wzmocnić wrażliwość rąk.

Trzeci rozdział, ''Proste techniki'', wprowadza i demonstruje proste techniki masażu na różnych częściach ciała, pokazując, jak mogą być stosowane. Najlepiej jest wypróbować je, zanim zaczniemy współpracować z partnerem. Następny rozdział, ''Prosty masaż'', zawiera instruktaż krok po kroku łączący wcześniej przedstawione techniki. Na początku naśladujemy każdy krok, potem tworzymy zestawy swoich ulubionych ruchów i własny styl. Ten masaż jest podstawą tego, co nastąpi dalej. Następne dwa rozdziały, ''Dalsze techniki'' i ''Masaż zaawansowany'', zawierają bardziej zaawansowane techniki, po których etapami następuje całkowity masaż ciała. Masaż ten łączy nowe techniki z tymi, jakie już znamy z masażu prostego. Wprowadzanie nowych metod staje się łatwiejsze i nabieramy coraz większej praktyki!

Po tych dwu rozdziałach następują ''Techniki specjalne'' - rozdział o masażu zmysłowym i o samomasażu. Techniki te specjalnie nie zostały uporządkowane w sekwencję, aby można było samemu eksperymentować i włączać je wtedy, gdy jest to wygodne.

Ostatnia rzecz - równie ważna jak rozpoczęcie masażu - sposób, w jaki się go kończy, został omówiony w rozdziale ''Po masażu''. Opisuje takie metody, by zarówno osoba masująca, jak i masowana, skorzystały z masażu maksymalnie, spokojnie się potem zrelaksowały oraz zregenerowały siły i energię.

Książka

  • ISBN: 

    83-921542-1-5

  • Autor: 

    Susan Mumford

Inne tytuły z tej serii: