Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Ewa Bartelemus
Waga produktu: 0.45 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 6.99 PLN
Wydawca: Elamed

Jedyna pozycja na rynku, która w tak obrazowy sposób omawia masaże mające zastosowanie przede wszystkim u dzieci z zaburzonymi procesami przetwarzania sensorycznego.

Ze względu na ogromną rozległość tematu, masaże są dedykowane dzieciom wykazującym zaburzenia na poziomie czucia powierzchownego, głębokiego, wibracji oraz dzieciom, u których występuje emocjonalna nietolerancja na dotyk.

Przewodnik dla terapeutów! Książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu diagnostyki oraz terapii za pośrednictwem masażu u dzieci w różnym przedziale wiekowym, u których występuje nadwrażliwość lub podwrażliwość w zakresie zmysłu dotyku.

Szczególną uwagę dziecko poświęca na wrażenia czuciowe dostarczane przez rodziców. To oni budują u dziecka poczucie więzi i bezpieczeństwa, tak bardzo potrzebne w procesie adaptacji społecznej. Masaż, który jest wykonywany przez terapeutę powinien być kontynuowany przez rodziców w domu, co stanowi również dla nich rodzaj umiejętności pielęgnacji, opieki i współdziałania ze swoim dzieckiem. Jakość dotyku również ma niebagatelne znaczenie.


Dlaczego warto?

» Czytelnicy znajdą odpowiedzi na pytania, w jaki sposób przeprowadzić skuteczną profilaktykę oraz terapię dziecka usprawniając jego kanały sensoryczne.
» Wytyczne i wskazówki dotyczące prawidłowego przeprowadzenia masażu są opisane w prosty i zrozumiały sposób.
» Obszerne fotorelacje – przy każdym opisie techniki masażu znajdują się profesjonalne zdjęcia z dodatkowymi uwagami i sugestiami, np. o kierunku wykonywania ruchów czy ułożeniu ciała dziecka.

Masaż jest niezwykłą formą nawiązywania głębokich relacji z dzieckiem poprzez fundamentalny zmysł, jakim jest dotyk. W związku z tym, że skóra, największy i najważniejszy narząd zmysłu człowieka, optymalnie przewodzi bodźce, odgrywa on bardzo istotną rolę w prawidłowym rozwoju fizycznym i emocjonalnym niemowlęcia.

Korzyści płynące z faktu wykonywania masażu są wszechstronne, dlatego powinien znaleźć swoje miejsce w codziennej profilaktyce oraz terapii dziecka. W książce prezentowane są przykładowe masaże mające zastosowanie u dzieci z zaburzonymi procesami przetwarzania sensorycznego, jednak aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój, warto wykonywać masaże również u dzieci zdrowych.

Spis treści:

I Analiza układu dotykowego
II Procesy przetwarzania sensorycznego w zakresie zmysłu dotyku – rola masażu
III Masaż integrujący odruchy wczesnoniemowlęce
IV Masaż powięziowo-wisceralny jamy brzusznej
V Masaż proprioceptywny jako element budowania prawidłowego postrzegania przestrzennego
VI Masaż przyrządowy jako skuteczny środek wspierający sensoryczny układ dotykowy
VII Masaż stymulujący linię środka
VIII Masaż twarzy dziecka

Książka

 • ISBN: 

  978-83-65883-18-6

 • Autor: 

  Ewa Bartelemus

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2019

 • Format: 

  165 x 235

 • Liczba stron: 

  172

 • Oprawa: 

  miękka

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...