Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Henryk Pędziwiatr,
Waga produktu: 0.180 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788373088863
Wysyłka od: 8.00 PLN
Wydawca: Impuls

Psychosomatyczne aspekty działania masażu leczniczego u osób ze spondylozą szyjną

Kraków 2008, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 100 str., oprawa miękka


Książka przedstawia podstawowe informacje dotyczące spondylozy szyjnej – choroby przewlekłej, w kontekście jej etiologii i patomechanizmu. Choroba ta jest jedną z wielu występujących w obszarze kręgosłupa. Schorzenia kręgosłupa w chwili obecnej przybierają znamiona cywilizacyjnych i społecznych.

W drugiej części książki omówione zostały teoretyczne założenia wpływu medycznego masażu leczniczego na ludzki organizm, które uzupełnione zostały dostępnymi wynikami badań naukowych w zakresie stosowania masażu leczniczego, jako nieinfazyjnej formy terapii.

Uzupełnieniem prezentowanych badań są badania własne przeprowadzone na grupie kobiet ze spondylozą szyjną, które dotyczyły określenia wpływu terapii masażem na wybrane parametry somaryczne (zakres ruchów czynnych, ruchomości klatki piersiowej i objawy subiektywne zgłaszane najczęściej przez pacjentów) i parametry psychiczne (wybrane aspekty sprawności poznawczej i emocji).

Prezentowane w książce badania własne przeprowadzone zostały w oparciu o dobrze ugruntowaną wiedzę naukową z trzech dyscyplin, które w bezpośredni sposób zajmują się leczeniem chorób i profilaktyką zdrowotną: medycyny, psychologii i fizjoterapii, czego konsekwencją jest powstałe w wyniku syntezy tej wiedzy podejście psychosomatyczne zarówno do choroby, jak i do stosowanej terapii masażu.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7308-886-3

  • Autor: 

    Henryk Pędziwiatr

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss