-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Elamed
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Usprawnianie osób po urazie rdzenia kręgowego Nauczanie techniki jazdy wózkiem inwalidzkim Przewodnik dla terapeutów
Katowice 2013, wydanie 1, format 165 x 240, objętość 95 str., oprawa miękka
Celem przewodnika w zakresie usprawniania osób po urazach rdzenia kręgowego (URK) jest przedstawienie procesu nauczania techniki jazdy wózkiem inwalidzkim (pokonywania przeszkód terenowych) z punktu widzenia terapeuty prowadzącego ćwiczenia z pacjentem lub grupą pacjentów po URK. Przewodnik jest zapisem doświadczeń wynikających z wieloletniej praktyki autora w prowadzeniu obozów usprawniających dla osób po URK w Polsce i za granicą. Zwrócono w nim szczególną uwagę na rolę terapeuty w tym procesie, tj. indywidualny dobór metod i form prowadzenia zajęć, kolejność w nauczaniu poszczególnych czynności, sposobów asekuracji ćwiczących itp. elementów, przydatnych w codziennej pracy terapeuty.
„Poradnik profesora Tasiemskiego jest bardzo cenną i potrzebną pozycją na polskim rynku wydawniczym. Będzie on przydatny nie tylko dla terapeutów, ale także dla samych osób po URK, ich rodzin, ich opiekunów, personelu medycznego i instruktorów ruchu Aktywnej Rehabilitacji (AR). Autor wykorzystał w nim swoje olbrzymie doświadczenie osobiste i nabyte podczas powadzenia licznych obozów aktywnej rehabilitacji w kraju i zagranicą.”
(fragment recenzji prof. Józefa Opary)
Prof. nadzw. dr hab. Tomasz Tasiemski (doktorat – w 1997 r., habilitacja – w 2008 r.) pełni funkcję kierownika Zakładu Sportu Osób Niepełnosprawnych w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pracuje także w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. W roku 1990 uległ urazowi rdzenia kręgowego (URK) i od tego czasu zarówno jego praca naukowa, jak i zainteresowania pozazawodowe związane są z zagadnieniami sportu i rehabilitacji osób po URK. Jako zawodnik uczestniczył w VI Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Lillehammer (1994). Jest autorem lub współautorem wielu prac naukowych, trzech podręczników i jednej monografii naukowej poświęconej badaniom jakości życia i aktywności sportowej osób po URK w Polsce i Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w kilku zagranicznych stażach naukowo-badawczych (m.in. USA, Szwecja). Był laureatem stypendium naukowego The British Council w Wielkiej Brytanii (projekt badawczy realizowany w National Spinal Injuries Centre, Stoke Mandeville) i dwóch stypendiów naukowych Komisji Europejskiej (w Wielkiej Brytanii i w Polsce) w ramach V i VI Programu Ramowego Unii Europejskiej (UE). Od 2003 roku pracuje także dla Komisji Europejskiej w Brukseli jako ekspert oceniający wnioski badawcze finansowane w ramach Programów Ramowych UE.
Wolny czas poświęca na działalność w zagranicznych organizacjach charytatywnych, zajmujących się podnoszeniem poziomu rehabilitacji osób po URK zamieszkujących państwa Azji Południowo-Wschodniej (głównie Wietnam, Nepal, Indie, Tajlandia, Malezja), Eurazji (Gruzja) i Afryki Południowej (głównie Zimbabwe i Uganda).
Jest członkiem kilku towarzystw naukowych, m.in. International Spinal Cord Society i Multidisciplinary Association of Spinal Cord Injury Professionals. Odznaczony wieloma wyróżnieniami, w tym Srebrnym Medalem Zasługi (2008), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2000), Honorowym Medalem im. Profesora Wikora Degi (2000) oraz licznymi krajowymi i międzynarodowymi nagrodami za osiągnięcia w pracy naukowej.
Spis treści
1. Możliwości funkcjonalne i samoobsługowe osób po urazach rdzenia kręgowego (URK)2. Ćwiczenia siłowe dla osób po URK
2.1. Mięśnie przedramion i dwugłowe ramion
2.2. Mięśnie trójgłowe ramion
2.3. Mięśnie naramienne
2.4. Mięśnie grzbietu
2.5. Mięśnie piersiowe
3. Ćwiczenia równowagi dla osób po URK
4. Usprawnianie w przemieszczaniu się wózkiem inwalidzkim
4.1. Nauczanie podstaw techniki jazdy wózkiem
4.2. Nauczanie zaawansowanych elementów techniki jazdy wózkiem
4.3. Nauczanie trudnych elementów techniki jazdy wózkiem
5. Wybrane techniki udzielania pomocy osobom po URK
5.1. Techniki pomocy w pokonywaniu krawężników
5.2. Techniki wjazdu/zjazdu po schodach z pacjentem na wózku inwalidzkim
6. Podsumowanie
Książka
-
ISBN:
978-83-61190-45-5
-
Autor:
Tomasz Tasiemski