Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Wiesław Tomaszewski, Paweł Piątkowski,
Waga produktu: 0.365 kg
EAN: 9788393494323
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Medsportpress
(...) Autorami monografii są specjaliści w dziedzinach adekwatnych do założeń wydawniczych i treści książki:: prof. nadzw. dr hab. Wiesław Tomaszewski, specjalista chirurgii ortopedycznej i traumatologii, a jednocześnie specjalista medycyny sportowej i dr n. med. Paweł Piątkowski, specjalista fizjoterapii, z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i dydaktycznym.

Podstawową zawartością książki są informacje i dane (naukowe, kliniczne, farmakologiczne) przygotowane i udostępnione przez samych zainteresowanych, czyli podmioty odpowiedzialne (producenci i dystrybutorzy) w odniesieniu do poszczególnych preparatów leczniczych. Zamieszczone zostały wszystkie aktualnie dostępne na polskim rynku farmaceutycznym preparaty, zaprezentowane i uszeregowane w sposób alfabetyczny, co umacnia wartość, bezstronność, a przez to wiarygodność publikacji. Natomiast sposób i zakres prezentacji każdego środka są uzależnione od wyboru dokonanego przez dany podmiot odpowiedzialny, a Index Terapeutyczny, zamieszczony w ostatnim rozdziale, ułatwi terapeucie podjęcie szybkiej i optymalnej decyzji.

Zawartość merytoryczna książki (11 rozdziałów) obejmuje aktualną wiedzę opartą na najnowszych badaniach naukowych i klinicznych, ale przekazaną w sposób praktyczny, umożliwiającą Czytelnikowi (lekarzowi, farmaceucie, fizjoterapeucie i in.) poznanie i zrozumienie treści zawartej w tytule, jak również doraźne jej wykorzystanie w codziennej działalności medycznej.

Publikacja jest obecnie jedynym dostępnym na rynku, kompleksowym, usystematyzowanym i wiarygodnym źródłem wiedzy na temat optymalnego i skutecznego wykorzystania środków leczniczych określonych w tytule monografii.

Spis treści

Przemowa

Lista preparatów leczniczych do stosowania zewnętrznego w chorobach i obrażeniach narządu ruchu – ułożona alfabetycznie wg nazw handlowych

Budowa skóry i jej funkcje

Lek – definicja, podział, wykorzystanie w zewnętrznej (przezskórnej) terapii chorób i obrażeń narządu ruchu
z punktu widzenia farmakologa i farmaceuty

Maść, żel, a może krem? Którą po stać i kiedy należy zastosować?

Dlaczego niesterydowy lek przeciwzapalny stosowany miejscowo, dlaczego w żelu i dlaczego diklofenak?

Podstawowe zasady wykorzystania preparatu leczniczego do zewnętrznego stosowania w terapii połączonej z zabiegami fizykalnymi (jonoforeza, fonoforeza i in.)

Podstawowe zasady postępowania przy masażu z zastosowaniem preparatów zewnętrznych

Leczenie bólu (drabina analgetyczna)

Index terapeutyczny – lista preparatów leczniczych do stosowania zewnętrznego w chorobach i obrażeniach narządu ruchu – ułożona alfabetycznie wg nazw handlowych

Książka

 • ISBN: 

  978-83-934943-2-3

 • Autor: 

  Wiesław Tomaszewski, Paweł Piątkowski

 • Wydanie: 

  1

 • Rok wydania: 

  2015

 • Format: 

  170 x 240 mm

 • Liczba stron: 

  124

 • Oprawa: 

  Miękka

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss