Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Grażyna Osiadło,
Waga produktu: 0.150 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: AWF Katowice


Katowice 2009, wyd. 1, format 170 x 240, objętość 58 str.

Interdyscyplinarna opieka nad przewlekle chorym sprzyja zwiększaniu jego aktywności, skuteczności leczenia i ogranicza między innymi inwalidztwo oddechowe. Fizjoterapia stanowi istotny element leczenia i ma za zadanie zmienić postawę chorego, zwiększać zakres codziennych czynności oraz samoobsługi, a także wpływać na jego aktywność społeczną i zawodową. Stała się uznaną metodą postępowania terapeutycznego w chorobach układu oddechowego i dlatego zaleca się jej stosowanie i ocenia efekty w zaburzeniach wentylacji płuc.

 Monografia jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów fizjoterapii. Ma na celu wzbogacić ich wiedzę na temat badań czynnościowych i fizjopatologii przewlekłych chorób układu oddechowego, co pozwoliłoby ułatwić podjęcie decyzji i kontrolę postępowania usprawniającego.

Rozdziały monografii obejmują ocenę pacjenta dla potrzeb planowania rehabilitacji, badania czynnościowe układu oddechowego, powstanie patomechanizmów prowadzących do ograniczenia sprawności wentylacyjnej płuc oraz postępowanie fizjoterapeutyczne w niektórych chorobach układu oddechowego.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-60841-33-4

  • Autor: 

    Grażyna Osiadło

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss