Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: William Shaw,
Waga produktu: 0.440 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788363766054
Wysyłka od: 11.90 PLN
Od wydania mojej książki „Biologiczne leczenie autyzmu i PDD” dziesięć lat temu opracowano ogromną liczbę nowych terapii. Obecnie wielu lekarzy w leczeniu dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu stosuje podejście „Defeat Autism Now”, które określa się jako „biomedyczne”. Oznacza to, że leczy się przede wszystkim przyczyny autyzmu, w odróżnieniu od podejścia farmaceutycznego, która skupia się na kontrolowaniu objawów. Pragnę podkreślić, że nie jestem przeciwny stosowaniu środków farmakologicznych w sytuacjach wyjątkowych, do momentu przeprowadzenia koniecznych testów i wdrożenia leczenia przez rodziców i lekarzy.
Nieprawidłowości jelitowo-żołądkowe w autyzmie zostały wykryte po raz pierwszy w Zjednoczonym Królestwie przez dra Andrewa Walkefielda, a w Stanach Zjednoczonych Ameryki przez dra Arthura Kriegsmana i dr Karolyn Horvath. Źródło tych nieprawidłowości jest kwestią sporną i złożoną, a za ich przyczynę uznaje się uszkodzenia powstałe w wyniku stosowania szczepionek zawierających szkodliwe związki chemiczne, takie jak tiomersal, oraz żywe wirusy, a także rekacje alergiczne na mleko, pszenicę i inne pokarmy, a prócz tego zakażenia drożdżakami z rodzaju Candida, bakteriami Clostridium oraz zakażenia pasożytnicze. Dr Lenny Gonzalez w swojej klinice gastroenterologicznej w Wenezueli potwierdziła większość dotychczasowych odkryć i może dokładnie opisać nieprawidłowości gastronenterologiczne powszechnie występujące w autyzmie.
U większości autystyków wykryto istotne nowe nieprawidłowości biochemiczne, w tym niedobór cholesterolu oraz podwyższony poziom szczawianów, które są toksyczne, a nawet potencjalnie śmiertelne. Suplementacja cholesterolu zmniejszyła objawy autyzmu występujące w genetycznym zaburzeniu SLOS, w którym najczęstszym problemem jest niedobór enzymu niezbędnego do produkcji cholesterolu w ciele człowieka. Pierwsze wyniki w leczeniu „zwyczajnego” autyzmu, który nie jest wywołany przez SLOS, są równie obiecujące. Obecnie prowadzone jest duże badanie z podwójnie ślepą próbą z użyciem placebo, którego tematem jest autyzm. Badanie na temat białka sygnałowego „Sonic Hedgehog” pokazało wyjątkową rolę cholesterolu, który nie tylko wchodzi w skład komórek i stanowi budulec soli kwasów żółciowych oraz hormonów sterydowych, ale również pełni rolę koenzymu w aktywacji białka Sonic Hedgehog. Niezwykle istotne jest odkrycie, że niska zawartość apolipoproteiny B, głównego białka cholesterolu, występuje w przeważającej liczbie przypadków autyzmu, a stopień niedoboru tego białka jest powiązany z siłą objawów. Prawdopodobnie okaże się, że znaczna część badań, prowadzonych nad nieprawidłowościami dotyczącymi metabolizmu cholesterolu, jest powiązana z biologią autyzmu i może pomóc wyjaśnić powszechny w autyzmie problem z drożdżakami z rodzaju Candida oraz zatruciem rtęcią.
Tlenoterapia hiperbaryczna stała się standardową metodą leczenia zaburzeń ze spektrum autyzmu. Dr Daniel Rossignol wykonał dobrą robotę, przeprowadzając formalne badania naukowe, które dokumentują skuteczność tej terapii. Dr Kurt Woeller, lekarz z ponad dziesięcioletnim stażem w biomedycznym leczeniu autyzmu, całościowo podsumował biomedyczne podejście do leczenia autyzmu. Zastosowanie homeopatii w leczeniu autyzmu przedstawiła Dr Denise Tarasuk. Dr Doris Rapp, znacząca postać w pediatrii i medycynie środowiskowej, opisała kilka najbardziej popularnych podejść do leczenia alergii i nadwrażliwości na bodźce środowiskowe u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Spis treści

Rozdział 1
Dr William Shaw
Terapie żywieniowe w autyzmie
Rozważania ogólne; Kwasy tłuszczowe - niezbędne i zbędne; Skutki uboczne suplementacji kwasów tłuszczowych związane z niedoborem karnityny; Zespół Smitha-Lemliego-Opitza, Autyzm, Sonic Hedgehog, Rozwój mózgu a zapotrzebowanie na cholesterol; Poważny niedobór cholesterolu u dzieci z autyzmem bez SLOS; Jaka jest przyczyna bardzo niskiego poziomu cholesterolu u dzieci z autyzmem; Wykrywanie niedoboru cholesterolu u chorych na autyzm; Korzyści z suplementacji cholesterolu u osób ze „zwyczajnym” autyzmem; Historia Pauliny i cholesterol; Lit, epidemia autyzmu i szaleństwo na punkcie wody butelkowanej; Aminokwasy a spożycie białka; Ogólna charakterystyka nieprawidłowości dotyczących aminokwasów w autyzmie; Ocena właściwego spożycia białka na podstawie prealbuminy w surowicy krwi; Nieprawidłowości dotyczące aminokwasów typowe dla zaburzeń ze spektrum autyzmu; Metylokobalamina: specjalna forma witaminy B12, która reguluje metabolizm aminokwasów siarkowych; Znaczenie metioniny i jej metabolitów; Trudności w bezpośredniej suplementacji niektórych aminokwasów siarkowych; Zaburzenia cyklu mocznikowego: Znaczenie kwasu orotowego w autyzmie; Witaminy; Witamina B6; Zalety witaminy B6 w autyzmie; Skutki uboczne zażywania witaminy B6; Znaczenie przeciw utleniaczy oraz ich wpływ na zapobieganie stresowi oksydacyjnemu; Witamina BI2 w autyzmie; Polimorfizmy - częste genetyczne czynniki ryzyka dla autyzmu; TMG i DMG; Zapotrzebowanie na koenzym Q10 w autyzmie.
Rozdział 2
Dr William Shaw
Zaburzenie regulacji procesów z udziałem miedzi i cynku
miedzi i cynku; Biologiczne i chemiczne funkcje miedzi i cynku; Mechanizm wchłaniania, transportu oraz wydalania miedzi; Metalotioneina, cynk, miedź
metale ciężkie; Wpływ nadmiernej zawartości cynku na zdrowie; Zaburzona metalotioneina czynnikiem wpływającym na rozwój autyzmu?; Czy autyzm jest odmianą choroby Wilsona, czy jest to podobna choroba związana z nadwyżką miedzi; Niewystarczająca zdolność wiązania żelaza i miedzi w autyzmie: Bezpośrednie powiązanie ze stopniem rozwoju autyzmu.
Rozdział 3
Dr William Shaw Szczawiany w autyzmie
Odkrycie terapii żywieniowej, a istotne biochemiczne zaburzenie w autyzmie; Jak można leczyć wysoki poziom szczawianów; Metabolizm szczawianów i podłoże genetyczne zaburzeń związanych ze szczawianami; Dieta o niskiej zawartości szczawianów; Rozpuszczalność szczawianów; Inne dowody na to, że szczawiany powodują zaburzenia behawioralne.
Rozdział 4
Dr Kurt Woeller
Typowe dziecko ze zdiagnozowanym autyzmem
Dziecko z regresywnym autyzmem; Autyzm jako problem medyczny; Leczenie pacjenta - a nie diagnozy; Twoje dziecko zasługuje na lepsze traktowanie; Moje kompleksowe biomedyczne podejście do badania i leczenia dziecka z ASD. Różne podejścia do leczenia, odkrycia diagnostyczne i reakcje pacjentów; Kompleksowe badania laboratoryjne; Ważne badanie (Badanie na kwasy organiczne); Bakterie z rodzaju Clostridium - i przypadek agresywnego zachowania; Znaczenie właściwej diety i wpływ jedzenia na zmianę zachowania; Szczawiany (kwas szczawiowy i dieta o niskiej zawartości szczawianów (LOD)); Ważne badanie: (Kompleksowe badanie stolca); Ważne badanie (Obecność metali ciężkich); Badanie na obecność metali ciężkich w stolcu; Badanie próbki włosa; Badanie na obecność metali ciężkich we krwi; Badanie na obecność metali ciężkich w moczu; Badanie stężenia porfiryn.
Rozdział 5
Dr Daniel Rossignol Zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej (HBTO) w leczeniu autyzmu
Wstęp; Patofizjologia autyzmu i możliwe korzyści z zastosowania HBOT; HBOT a hipoperfuzja mózgu; Stan zapalny tkanki nerwowej w autyzmie; Stan zapalny żołądka i jelit w autyzmie; HBOT a stan zapalny; Funkcje immunologiczne w autyzmie; HBOT a funkcje immunologiczne; Stres oksydacyjny w autyzmie; HBOT a stres oksydacyjny; Zaburzenie pracy mitochondriów w autyzmie; HBOT a zaburze-nie pracy mitochondriów; Nieprawidłowy poziom neuroprzekaźników w autyzmie; HBOT a nieprawidłowy poziom neuroprzekaźników; Ekspozycja na toksyny w autyzmie a HBOT; Dysbioza jelit w autyzmie; HBOT a dysbioza jelit; Komórki macierzyste a HBOT; Uzasadnienie stosowania HBOT w przypadku autyzmu; Przegląd badań dotyczących HBOT i autyzmu.
Dr Lenny Gonzalez
Rozdział 6
Problemy żołądkowo-jelitowe u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
Układ pokarmowy i związane z nim terminy; Etiologia zaburzenia; Bakterie w układzie pokarmowym; Nadmierne namnażanie się drożdżaków; Przepuszczalność jelitowa: Cechy śluzówki jelita; Objawy kliniczne; Badania kliniczne u pacjentów gastroen- terologicznej kliniki pediatrycznej; Badania endoskopowe; Podejście terapeutyczne do leczenia układu pokarmowego w osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu; Leczenie krok po kroku; Wnioski.
Rozdział 7
Dr Denise Tarasuk Wyleczyć autyzm: podejście holistyczne
Leczenie zaburzeń ze spektrum autyzmu; Model Wellness dr Tarasuk; Homeopatia: Pobudź siły witalne; Kiedy można stosować homeopatię?; Jakie choroby można wyleczyć homeopatią?; Które terapie są najskuteczniejsze w przypadku autyzmu?; Medycyna roślinna; Żywienie i zmiana diety; Studium przypadku: Ryder mówi prawdę; Ocena postępów Rydera; Plan leczenia dla Rydera; Studium przypadku: Mark ma nowe pasje; Podsumowanie.
Rozdział 8
Dr Doris Rapp
Od ADHD do autyzmu: Kilka szybkich, prostych i niedrogich rozwiązań
Wstęp; Jak rozpoznawać alergie w różnych grupach wiekowych?; Wskazówki dotyczące alegrii związane z wiekiem; Proste wskazówki, które pomogą ci rozpoznać, a nawet wyleczyć alergie pokarmowe; Co jeszcze możesz zrobić, żeby jak najtrafniej określić, dlaczego twoje dziecko jest chore?; Co musisz zrobić, gdy już określisz przyczynę?; Rady dotyczące domu, szkoły i miejsca pracy: co trzeba wziąć pod uwagę?

Książka

  • ISBN: 

    978-83-63766-05-4

  • Autor: 

    William Shaw

  • Wydanie: 

    1

  • Rok wydania: 

    2016

  • Format: 

    210 x 297 mm

  • Liczba stron: 

    162

  • Oprawa: 

    Miękka

Inne tytuły z tej serii:

aaa ssss