Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Marek Pawlick,
Waga produktu: 0.250 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 7.00 PLN

Bielsko-Biała 2011, wyd. 2, format 145 x 205, objętość 152 str., oprawa miękka

Do kogo adresowana jest ta książka? Przede wszystkim do kobiet, które mogą zachorować na raka piersi lub już chorują. Jest również skierowana do lekarzy, którzy często są bezradni wobec pytań zadawanych przez kobiety - nie tylko o możliwość zapobiegania i wczesnego diagnozowania, ale również postępowanie w czasie choroby i w okresie rehabilitacji po leczeniu.
Równie częste pytania, które zadają nam pacjenci, to pytania o możliwość leczenia, zwłaszcza nowymi lekami. Temu ostatniemu zagadnieniu poświęciliśmy osobny rozdział, który może odpowiedzieć na wiele pytań o nowoczesne formy chemio- i hormonoterapii. Rozdział ten powinien zainteresować również lekarzy niebędących onkologami. Pytanie, dlaczego chorujemy na raka, jest przy obecnym stanie wiedzy zbyt trudne, aby udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. W ostatnim okresie zostały jednak bardzo wyraźnie sformułowane odpowiedzi częściowe i między innymi temu zagadnieniu poświęcony jest rozdział napisany przez wybitnego znawcę genetyki i patologa. O możliwościach leczenia chirurgicznego dyskutujemy często nie tylko z pacjentkami, ale również w gronie lekarzy. Dotyczy to zwłaszcza wad i zalet operacji oszczędzających sutek. Rozdział na ten temat został napisany przez wybitnego chirurga z dużym doświadczeniem i może być użyteczny zarówno dla tych, którzy mają samodzielnie podjąć decyzję o rodzaju zabiegu, jak i dla tych lekarzy, którzy co prawda sami nie operują, ale muszą przedstawić chorej możliwości takiego leczenia.

Szczególnie trudną dziedziną, również dla lekarzy, jest rehabilitacja chorych po leczeniu. Temu zagadnieniu poświęcony jest rozdział napisany przez dr Hannę Tchórzewską - autorkę wielu publikacji, a zarazem jedną z twórczyń systemu rehabilitacji.

Spis treści

1. Rak piersi - informacje dla kobiet
2. Epidemiologia i czynniki ryzyka
3. Rozpoznanie
4. Taktyka leczenia raka sutka - uwagi ogólne
5. Leczenie raka piersi
6. Leczenie optymalne i standardowe
7. Wyniki leczenia
8. Powikłania po leczeniu
9. Wybór miejsca leczenia - w kraju czy za granicą?
10. Wyleczenie czy przedłużenie życia
11. Błędy pacjenta, błędy lekarza
12. System badań kontrolnych
13. Leczenie niekonwencjonalne
14. Po leczeniu
15. Rehabilitacja w leczeniu raka piersi
16. Opieka paliatywna
17.
Macierzyństwo, życie seksualne
18. Prawa pacjenta
19. Warunki materialne i socjalne a możliwości leczenia
20. Kryteria oceny nowych leków
21. Błędy w diagnostyce i leczeniu raka sutka
22. Nowe leki
23. Rak dziedziczny
24. Zakończenie

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7522-067-4

  • Autor: 

    Marek Pawlick

Inne tytuły z tej serii: