Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Eugeniusz Baran,
Waga produktu: 1.250 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: Galaktyka

2008, wyd. 1, Format 210 x 290, objętość 284 str., oprawa twarda
Książka jest wspólnie wypracowaną przez wielospecjalistyczny zespół nowoczesną "szkołę" rozpoznawania i leczenia nowotworów skóry. Praca ta będzie pierwszą na polskim rynku wydawniczym rozległą pozycją omawiającą szeroko zagadnienia rozrostów nowotworowych skóry, w kontekście ich rozpoznawania patologii i leczenia. Dziedzina ta szybko rozwija się w świecie, stanowi przedmiot licznych badań naukowych i daje podstawę do zastosowania licznych, nowoczesnych, jeszcze szerzej w Polsce nieznanych metod leczniczych, dotąd jednak nie była należycie w Polsce zaprezentowana. Pozycja ta jest adresowana do histopatologów, onkologów, dermatologów, chirurgów ogólnych, chirurgów plastycznych, laryngologów, chirurgów szczękowo-twarzowych, okulistów, ginekologów, urologów, lekarzy medycyny rodzinnej oraz innych specjalności zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem (zabiegowym i nie zabiegowym) schorzeń nowotworowych skóry.
Praca zawiera około 300 stron maszynopisu, około 450 zdjęć klinicznych i 170 zdjęć histopatologicznych (kolorowych). Ze względu na dużą aktualność i brak konkurencji na rynku powinna znajdować nabywców przez około 10 lat.
Nowotwory skóry - klinika, patologia, leczenie, przygotowana przez autorów z Akademii Medycznej we Wrocławiu, Dolnośląskiego Centrum Onkologii i Szpitala 40-lecia to pierwsza w Polsce książka, która w sposób bardzo nowoczesny i przystępny przybliża zagadnienia rozrostów nowotworowych skóry i stanowi swoistą szkołę ich rozpoznawania i leczenia. Istotną część książki stanowią nowocześnie ujęte informacje z zakresu dermatopatologii, poparte znakomitej jakości ikonografią. Warte podkreślenia jest zaakcentowanie różnorodności form diagnostycznych i terapeutycznych nowotworów skóry, co jest istotnym dorobkiem ostatnich lat.
Książka posługuje się nowoczesnymi klasyfikacjami zmian rozrostowych, choć dla lepszej orientacji zachowuje też starsze podziały i nazewnictwo. Jej wielką zaletą jest przede wszystkim duża wartość praktyczna; czytelnicy znajdą tu liczne wskazówki użyteczne w codziennej pracy, pozwalające na zoptymalizowanie diagnostyki i terapii.
Ze względu na swoje położenie zmiany skórne są łatwo dostępne badaniu przedmiotowemu i wchodzą w zakres zainteresowania lekarzy wielu specjalności. Sądzę, że książka znajdzie wielu odbiorców wśród przedstawicieli różnych dziedzin medycyny, nie tylko dermatologów, chirurgów, onkologów i histologów. Może też stanowić cenne uzupełnienie wiedzy dla zainteresowanych tą tematyką studentów medycyny. Jestem przekonany, że książka ta stanie się wartościową pomocą w codziennej pracy wielu lekarzy. Jej walory praktyczne powinny zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających czytelników.

Spis treści

I. CZESC OGÓLNA
1. Wywiad lekarski, badanie przedmiotowe oraz badania dodatkowe
2. Podział nowotworów skóry
3. Metody immunohistochemiczne w diagnostyce chorób rozrostowych skóry
4. Klasyfikacje zaawansowania nowotworów złośliwych skóry guz - węzły - przerzuty (tumor, noduli, metastases, TNM)
II. CZESC SZCZEGÓŁOWA
1. Rozrosty pochodzenia naskórkowego
2. Rozrosty wywodzące się z przydatków skóry
3. Rozrosty wywodzące się z melanocytów (melanocytic neoplasms)
4. Rozrosty wywodzące się z tkanek mezenchymalnych
5. Chłoniaki skóry
6. Przerzuty do skóry
7. Rozrosty pochodzenia wirusowego
III. LECZENIE NOWOTWORÓW SKÓRY
1. Zabiegi chirurgiczne
2. Postępowanie z węzłami chłonnymi
3. Chirurgia mikrograficzna Mohsa (wycięcie monitorowane histologicznie)
4. Radioterapia
5. Kriochirurgia
6. Łyżeczkowanie z elektrokoagulacja podłoża
7. Chemioterapia
8. Immunoterapia
9. Terapia fotodynamiczna
10. Odparowanie laserowe
Indeks

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7579-039-9

  • Autor: 

    Eugeniusz Baran

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...