Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Adam Bielański,
Waga produktu: 0.770 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788301162825
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: PWN


Warszawa 2010, wyd. 6, format 170 x 240, objętość 556 str., oprawa miękka

Prof. dr hab. Adam Bielański, nestor i jeden z najznamienitszych polskich chemików, opracował podręcznik sześciokrotnie wznawiany i każdorazowo uaktualniany, uznawany za najlepszy polski podręcznik akademicki w dziedzinie chemii.

Fragment recenzji prof. dr. hab. Zbigniewa Hubickiego

Uniwersytet Marii Curie-SkłodowskiejNowe wydanie znanego i cenionego przez studentów oraz wykładowców podręcznika akademickiego. Autor uaktualnił i uzupełnił wiadomości, uwzględniając postępy chemii nieorganicznej i naukowe podstawy nowych jej zastosowań. Zastosował zgodną z obecnie obowiązującymi normami IUPAC nomenklaturę związków chemicznych. Wszystkie wprowadzone zmiany dotyczą bardzo ważnych i najintensywniej rozwijających się obszarów wiedzy z zakresu chemii nieorganicznej.Na szczególną uwagę w tym wydaniu zasługuje:

–wprowadzenie nowych rozdziałów dotyczących m.in. pierwiastków chemicznych w skorupie ziemskiej i w kosmosie; ogniw paliwowych; syntezy poliwodorotlenków i polikwasów,

–omówienie metody zol–żel w syntezie nieorganicznej, wzmianka o nanotechnologiach,

–uzupełnienie wiadomości o elektroujemności,

–wprowadzenie dodatkowych informacji z zakresu gospodarki wodorowej, syntezy wodoru w fotoogniwach z elektrodami z półprzewodzących tlenków,

–aktualizacja zagadnień dotyczących węglowców i aktynowców;

–rozbudowanie treści dotyczących nowoczesnych technologii i zastosowań chemii nieorganicznej.Tom pierwszy stanowi gruntowne wprowadzenie do chemii nieorganicznej, często określane mianem chemii ogólnej. Tom drugi zawiera szczegółowe omówienie poszczególnych grup układu okresowego pierwiastków.Podręcznik jest przeznaczony dla studentów uniwersytetów, uniwersytetów przyrodniczych i politechnik, którzy obowiązkowo muszą zapoznać się z podstawami chemii nieorganicznej. Skorzystają z niego z pewnością także wykładowcy, pracownicy instytutów naukowo-badawczych, doktoranci i nauczyciele chemii.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-01-16282-5

  • Autor: 

    Adam Bielański

Inne tytuły z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

aaa ssss