Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jerzy Krupiński,Maciej Żarow,
Waga produktu: 0.300 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 5.99 PLN
Wydawca: Elamed

Katowice 2014, wydanie 1 DVD, czas trwania 32 min., język wydania polski

Szkolenie DVD z zakresu leczenia endodontycznego. To pierwszy z serii filmowych materiałów szkoleniowych wyjaśniających etapy postępowania endodontycznego przedstawione na konkretnych przypadkach klinicznych. Film szczegółowo przedstawia przypadek powtórnego leczenia endodontycznego zęba z prostym kanałem korzeniowym. U pacjenta po wielu latach pojawiły się dolegliwości ze strony tego zęba, który dodatkowo uległ znacznemu przebarwieniu. Materiał wzbogacony jest pełnym komentarzem prof. dr hab. n. med. Jerzego Krupińskiego, który w czasie rzeczywistym komentuje każdą czynność.

Zakres kursu:
ponowne leczenie endodontyczne,
założenie koferdamu,
opracowanie kanału,
narzędzia rotacyjne,
wypełnienie gutaperką,
zamknięcie ubytku kompozytem.

prof. dr hab. n. med. Jerzy Krupiński
Redaktor naczelny czasopisma „Endodoncja w Praktyce”. Profesor Śląskiej Akademii Medycznej, członek rady naukowej anglojęzycznego magazynu „Endo“. Autor podręczników oraz ponad 100 publikacji naukowych z zakresu stomatologii. Prelegent na kongresach krajowych i międzynarodowych. W Polsce jako pierwszy wprowadził metodę leczenia jednoseansowego w endodoncji. Twórca koncepcji insertów kompozytowych, ograniczających skurcz polimeryzacyjny kompozytów, oraz autor wielu innowacji w opracowaniu mechanicznym kanałów korzeniowych.

dr n. med. Maciej Żarow
Członek Rady Naukowej czasopisma „Endodoncja w Praktyce”. W latach 1998-2005 pracował w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej CMUJ w Krakowie. Laureat nagrody International Association for Dental Research dla młodych naukowców (IADR 2003 Göteborg). Od 13 lat prowadzi praktykę prywatną w Krakowie, a od 9 lat kursy z zakresu endodoncji i stomatologii estetycznej. Autor ponad 50 publikacji naukowych w j. polskim oraz w j. angielskim oraz ponad 100 odczytów na kongresach krajowych i międzynarodowych.


Książka

  • ISBN: 

    978-83-61190-63-9

  • Autor: 

    Jerzy Krupiński,Maciej Żarow